ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Habla teleskops atsāk darbu


Publicēts: 30.10.2018

Priecīga ziņa - 2018.gada 26.oktobrī tika atjaunota Habla teleskopa darbība un jau 27.oktobrī tika veikti pirmie zinātniskie novērojumi, kuru mērķis bija tāla galaktika DSF2237B-1-IR, kurā notiek aktīva jaunu zvaigžņu veidošanās. Novērojumi tika veikti infrasarkano staru diapazonā ar plaša lauka kameru WFC3. Inženieriem izdevās salabot žiroskopu, tādejādi teleskops turpinās darbu, izmantojot trīs žiroskopus.

Habla teleskopa orientēšanos telpā un sekošanu pētāmajam objektam nodrošina ar žiroskopu palīdzību. Sākotnēji kosmiskajā observatorijā bija uzstādīti seši žiroskopi, no kuriem pastāvīgi tika darbināti 3. Divi no tiem pārstāja darboties un ir veiksmīgi aizstāti ar jaunākas paaudzes žiroskopiem. Kad 2018.gada 5.oktobrī no ierindas izgāja pēdējais no vecajiem žiroskopiem, cenšoties iedarbināt pēdējo no atlikušajiem, inženieri secināja, ka tas nedarbojas korekti.

Turpmākajās nedēļās inženieri veica virkni darbību, lai atjaunotu trešā žiroskopa darbspējas, tādejādi nodrošinot kvalitatīvākus zinātniskos novērojumus. Lai arī Habla teleskops var sekmīgi veikt novērojumus tikai ar vienu žiroskopu, labākus rezultātus var iegūt, teleskopa kontroli nodrošinot ar trim žiroskopiem.

Habla teleskops ir viens no veiksmīgākajiem un ilglaicīgākajiem projektiem. Sākotnēji plānotais 15 gadu ilgais darbības periods ir vairākkārt pagarināts un teleskops veiksmīgi darbojas jau 28 gadus. Habla tehniskais stāvoklis liecina, ka instrumenta izmantošana var turpināties vēl daudzus gadus.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!