Ortsa wrote:Hei! Izskatās garšīgi!:D Tie starpzvaigžņu mākoņi ir arī labi saskatāmi uz krāsainas bildes! Reāli interesantas struktūras ir manāmas, patīk attēli, kurus var ilgi pētīt!:) To BIAS fonu sabalansēšanu zvaigžņu krāsu iegūšanai vajg obligāti taisīt, tā pat nevar tie kalibrēšanas kadri palīdzēt to informāciju padarīt vieglāk izsistamu?
Hei Ortsa! Paldies par komentāru!
Par to BIAS sabalansēšanu. Manā gadījumā tā nav problēma, jo katru krāsu iegūstu atsevišķi un tad tās sabalansēju kopā, bet krāsu kameras gadījumā tas viss jau tiek salikts kopā uzreiz, lai gan parasti zilais un zaļais kanāls ir ar vājāku S/N attiecību, kā rezultātā bildes ir tipiski ar izteiktāku troksni uz sarkanajiem toņiem. No tā var tikt veiksmīgi vaļā sadalot šo krāsu informāciju atsevišķos RGB kanālos un tos nobalansējot un atkal saliekot kopā. Zvaigžņu krāsām tas palīdz, bet parasti problēma ar zvaigžņu krāsām slēpjas neveiksmīga HDR interpretēšanā "velkot" ārā tumšo skalas galu raujot līdzi jau tā gaišās zvaigznes. Ja to dara izmantojot zvaigžņu masku, tad tiek vilkts fons netraumējot zvaigznes un nepadarot tās baltas.
kobalts wrote:Lielisks veikums extra īsos termiņos! ,)
Interesanti arī ka kopš sāki izmantot Pixinsight ir mainijie tavu bilžu stils.
Krāsas kļuvušas ,,pasteļainākas,, pieļauju ka techniski tas ir iz toņu gradācijas pieauguma.
Paldies, kobalt par komentāru!
Pixinsight mainījis stilu.. jā! Tapēc, ka Pixinsight bilžu apstrāde ir pavisam citāda, kāda tā ir ar citiem rīkiem. Galvenokārt tāpēc, ka to svarīgākā apstrāde notiek lineārā HDR formā un "sabojāta" tiek tikai beigu fāzē. Vēl mācos, bet jo vairāk to daru, jo vairāk sāku brīnīties kā esmu izticis bez Pixinsight..

Un jā, toņu gradācija ir pieaugusi. Beidzot ne tikai galaktikas un miglāji iegūst krāsas, bet arī liela daļa zvaigznes. Krāsu attēla iegūšana no RGB filtriem arī ir krienti savādāka kā līdz šim. Turklāt programmā ir daudz lielisku pārdomātu kontroles rīku visiem astrofoto aspektiem.