Par tiem daļiņu paātrinātājiem kaut kad papētīšu, ja saņemošos.

Vismaz tagad zinu kurus lielumus būtu jāpēta. Uz ātro apskatoties protams sanāk atrast arī kritiku, galvenokārt norādot ka relativitātes teorija nav vienīgais veids kā izskaidrot šīs parādības, kas arī nav negaidīti, jo visa relativitātes teorija galvenokārt balstās uz postulātiem un tāpēc tādu argumentu kritizētājiem būs vienmēr diezgan daudz. Lai nu kā, neko nevar apgalvot visu to neizpētot, kā jau teicu tam visam vajag ļoti daudz laika.
Par GPS gan tagad jāsaka - nu sākās! Kritikas daudz, konkrētu atbilžu un apstiprināta teorētiska pamata nekāda, pat nav norādīts uz manis pieļautām kļūdām, ko jau pa šo laiku pats pamanīju.

Jāsāk jau ar savām kļūdām. Tomēr ne visai precīzi aprakstīju GPS darbības principu. Tomēr laiks tiek izmantots lai noteiktu attālumu līdz GPS uztvērēja ierīcei, nevis attālumu atšķirību kā rakstīju iepriekš. Taču jebkurā gadījumā Zemes pulkstenis netiek izmantots tiešā veidā, tas būtu diezgan nereāli, jo lai to darītu vajadzētu katrā GPS uztvērēja ierīcē ierīkot atompulksteni. Tai vietā GPS uztvērēji saņem precīzu atompulksteņu laiku no GPS pavadoņiem, lai varētu novērtēt sava pulksteņa neprecizitāti, tātad tehniski uz Zemes būtībā tiek izmantots pavadoņa pulkstenis un nekāda korekcija pēc relativitātes teorijas nav nepieciešama. Šeit ir sīkāk par to kā tiek veikta aprēķināšana:
http://electronics.howstuffworks.com/ga ... l/gps3.htmDomāju ka šādu informāciju var atrast arī NASA mājas lapā, vai arī kādās citās mājas lapās, lai neteiktu ka tās ir kaut kādas apšaubāmas mājas lapas. Īstenībā nav svarīgi no kurienes ņemta informācija, jo GPS aprēķinu tehnisko risinājumu un algoritmu tas nemainīs. Būtībā secinājums paliek viens un tas pats, GPS aprēķiniem visus datus saņem no pavadoņa, tāpēc laika korekcija ar Zemes pulksteni pēc Relativitātes teorijas nav nepieciešama, jo laiks tiek saņemts no pavadoņa kur laika ritējums ir tāds kāds tas ir un salīdzināt viņu ne ar ko nevajag. Tāpēc apgalvojums ka GPS nestrādātu bez relativitātes teorijas ievērošanas ir pilnīgākas muļķības. Tātad jautājums vēl joprojām paliek, kāpēc oficiālajos relativitātes teorijas apstiprinošos rakstos par šo niansi nekas netiek pieminēts?
Nelabojams, Tu izskatās neesi uzmanīgi izlasījis ne manis rakstīto ne arī Atjukovska grāmatu par relativitātes teorijas nepilnībām. Nu kaut gan sākumā Tu tā arī pierakstīji, ka apskatījies uz ātro, bet tomēr, lai rakstītu ko autors ir apskatījis un ko nav, vispirms grāmata būtu jāizlasa.
Tātad, var stāstīt par jebkuru mājas lapu ka tā ir apšaubāma, bet ja pameklēsi GPS darbības principus, tīri tehniskus principus un aprēķinu algoritmus, tad pārliecināsies, ka šajās apšaubāmajās mājas lapās tomēr ir taisnība. Kā jau teicu, kam Tu izskatās nepievērsi uzmanību, tādas mājas lapas, kaut arī būtu apšaubāmas, tomēr rada interesi papētīt sīkāk kā darbojas konkrēta sistēma, šoreiz GPS, lai no tā varētu secināt, kas tai ir nepieciešams, vai tomēr nav nepieciešams, šoreiz relativitātes teorija. Tā ka piezīme par apšaubāmām mājas lapām šoreiz ir pilnīgi nevietā. Es varētu pajautāt LU gudrajiem prātiem par to kā darbojas GPS, ja zinātu kam konkrēti prasīt un kur viņu atrast, bet domāju ka viņš neielaistos sarunās ar pilnīgi nepazīstamu cilvēku no malas, ja tomēr parunātos, tad man liekās ka rezultātā es uzzinātu tādu pašu informāciju kāda ir vairums GPS aprakstos, to ka tas nestrādātu bez relativitātes teorijas. Tā ka tomēr ir vērts paskatīties arī informāciju internetā, tikai ne vienkārši atrast vienu avotu un pieņemt tos secinājumus kādi tur ir, bet salīdzināt vairākus avotus un padomāt līdzi un izdarīt kādus secinājumus pašam. Vismaz tad radīsies konkrēti jautājumi, ko pajautāt gudriem cilvēkiem, ja kādreiz būs tāda iespēja.
Kā redzi šis piemērs parāda to, ka šo efektu izmantošana ir ikdiena tikai tāpēc ka tā aprakstīts un visi izlasa un tam notic, taču papētot, izrādās ka ikdienā nemaz tas netiek izmantots un viņu izmantotās ierīces šie efekti nekā neiespaido.
Es patiešām nezinu ko tagad būtu jāuzskata par relativitātes teorijas nopietno kritiku un ko jāuzskata par nenopietno kritiku, taču man personīgi liekās ka relativitātes teorijā ir daudz vairāk, ļoti daudz, neapstiprinātu hipotēžu un nesaskaņu, nekā apstiprinātu. Es nesaku arī ka alternatīvās teorijas ir viennozīmīgi patiesas un tagad vajadzētu piekrist tieši viņām, nebūt nē, taču ir teorijas, kam ir diezgan nopietna teorētiskā bāze un ko nevar uzskatīt par vienkāršu sacerējumu no nekurienes. Tā pati ētera dinamika arī daudz ko izskaidro, kā piemēru var minēt Ņūtona vispasaules pievilkšanās likumu un ētera dinamikā šis likums tiek aprēķināts (ja kaut ko nejaucu), nevis izveidots uz eksperimentāliem datiem, kā to izdarīja Ņūtons, pie tam ētera dinamikā nav neprecizitātes lielākos attālumos no Saules un Neimana - Zēlingera gravitācijas paradoksa, jo Ņūtona ķermeņu pievilkšanās spēka formula vēl satur gausa integrālu.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1% ... 0%BA%D1%81Kaut kādi aprēķini relativitātes teorijā, vismaz aptuveni, protams apstiprinās, taču, saliekot kopā relativitātes teorijas kopējos apjomus un to mazumu kas daudz maz sakrīt ar realitāti, tad šī teorija vēl ir ļoti tālu no tā, kad varētu pateikt ka patiešām viss tas tā ir.
Par to vai Atjukovskis apskata Merkūra perihēlija nobīdes un gaismas staru nolieci, kā jau teicu, sākumā jāizlasa grāmata, lai pateiktu ko viņš ir apskatījis un ko nav. Merkūra perihēlija nobīdes ir apskatītas un gaismas staru noliece arī, bet nevis galaktiku lēcas, bet gan eksperiments Saules aptumsuma laikā, pēc kura it kā apstiprināja Einšteina teoriju. Pieļauju ka autors galvenokārt apskatīja tieši eksperimentus, kas tika veikti, lai apstiprinātu relativitātes teoriju, tāpēc arī nav apskatītas dažādas parādības, kas nav tiešs eksperiments relativitātes teorijai. Paša gravitācijas lēca kā tāda, ētera dinamikā, ja nemaldos, tiek apskatītas citādi. Tur nav pat gravitācijas lēca, bet šī parādība tiek apskatīta kā fotonu trajektorijas izmaiņa. Kāda ir mehānika nevaru pateikt, jo neesmu to izpētījis, kā jau teicu teorija ir ļoti apjomīga, lai visu to apskatītu vajag ļoti daudz laika. Pie tam nemaz pat nedomāju vilkt paralēles ar relativitātes teoriju un meklēt katra relativitātes teorijas posma analogu ētera dinamikā. Ētera dinamika ir daudz savādāka.
Es nesaku ka ētera dinamika ir vienīgā pareizā un ka relativitātes teorija nav pareiza. Taču manā skatījumā relativitātes teorijā ir pārāk daudz pretrunu, lai to varētu pieņemt par patiesu. Nevajag pat balstīties uz ētera dinamiku, ja negrib, to es norādīju vienkārši kā piemēru, ja neapskata nekādas citas teorijas, tas nenozīmē ka relativitātes teorijā nav neprecizitātes.