Epis wrote:ja tā tuvāk papēta tad to google miljardieru plāns ir tāds ka viņi tur kosmosā laidīs 20kg smagus teleskopus ar 2m izšķirtspēju ja skatās uz zemi, nu viņi paši saka ka tie satalīti itkā būs domāti asteroidu novērošanai, bet reāli viņi sevi atpelnīs vērojot zemi, faktiski tā ir spiegošanas tehnologija, kurai izdomāja tādu skaistu aizseg stāstu ar cēlu mērķi novērot sākot no asteroidiem līdz pat tuvākajām Exoplanētām.
Vismaz Google Earth biežāk apdeitos savus attēlus labākā izšķirtspējā

. Bet ar 2 m izšķirtspēju nekāda dižā militāro satelītu līmeņa, kam izšķirtspēja ap 5 - 10 cm, spiegošana nesanāk.
ja vienīgi viņu plāni ir aizsūtīt robotu kura produktivitāte meneša laikā ir pāris tonas tīra H2O tad jā varētu to darbu izdarīt kautkāda svarā viegla iekārta zem 100kg, bet ja plāno tukstošiem tonu matreāla pārstrādāt tad vaidzēs cita izmēra un svara pastrādes staciju.
Nu sākumā viņi tāpat neplāno iegūt kādus baisos apjomus. Viena joma kur varētu pelnīt arī iegūstot tikai dažus simtus tonnu H2 un O2 gadā ir ģeostacion;aro satelītu transportēšana. Pašlaik raķetei jāņem līdzi degviela lai nogādātu satelītu no LEO uz GEO, kas sadārdzina izmaksas, jo nepieciešama lielāka raķete. Proton uz LEO var nogādāt 20 tonnas, bet uz GEO ap 5 - 6 t. Ja LEO būtu pieejama degvielas uzpildes stacija tad varētu izmantot mazākas un lētākas raķetes, jo raķetes pēdējo pakāpi var no jauna uzpildīt un tad tā aizvestu satelītu uz GEO. Respektīvi Proton vai Ariane 5 vietā varētu lietot lētākos Zenit vai Falcon9.
Tad vēl ISS apgāde ar dzeramo ūdeni un degvielu, Tagad lielu daļu Progress vai ATV kravas sastāda degviela, bet ja to varētu papildināt kosmosā tad būtu vairāk vietas derīgākām lietām - visādi zinātniskie eksperimenti utt.
Tālākā nākotnē degvielas stacijas kosmosā varētu samazināt tālo pilotējamo misiju izmaksas par daudziem miljardiem $, jo jāpalaiž būtu tikai iekārtas, bet degvielu uzpildītu kosmosā. Varbūt izmaksas samazinātos tik ļoti, ka lielvalstu kosmosa aģentūras sāktu realizēt misijas, ko tagad tās vispār nespēj pacelt finansējuma trūkuma dēļ.
ja jau viņi sākumā vāks ūdeni no asteroīdiem tad manprāt vienkāršāk būtu iet uz mēnesi, un būvēt tur bāzi/staciju tādu nopietnāku ar Elektromagnētisko kravu katapultu lai samazinātu degvielas massu kravas nogādei uz zemes orbītu no mēness, cik atceros tā delta-V starpība starp kautkādu +- nopietna izmēra tuvo zemes asteoridu starp mēnes bāzi turp un atpakaļ nekāda baigi lielā nebīj. reku wiki uz ātro atradu šādus datus:
http://en.wikipedia.org/wiki/Asteroid_miningLEO to near-Earth asteroid 5.5 km/s[a]
LEO to lunar surface 6.3 km/s
Asteorīdiem priekšrocība ka uz tiem var nokļūt izmantojot lētus un efektīvus saules bateriju darbinātus jonu dzinējus, lai nolaistos uz Mēness vajag jau nopietnāku raķeti.
Ienāca prātā, ka vajadzēja viņiem to savu kompāniju nosaukt nevis par Planetary Resources, bet par
Resource Development Adminstration 