1.Polārās ass iestatīšana nebūs problemātiska, 1) praktiski visiem fotografēšanai piemērotiem montējumiem (minētos iekaitot), ir polārās ass tēmekļi (tātad lūkojoties caur to, uzstāda uz Polārzvaigzni, tas būs aptuveni ar 0,5-1 grāda precizitāti, ar to bieži vien pietiek . 2) iestatīt var pielietojot fotogrāfisko metodi, izmantojot to pašu fotoaparātu un objektīvu ar kuru iecerēts fotografēt debess objektus, digitālā foto laikmetā ērti pielietojams, nepamatoti reti pieminēts paņēmiens, pielietojams arī montējumiem, kuriem ‘’nav kur ielūkoties’’(detalizētāks izklāsts būtu atsevišķa tēma), pats pēdējā laikā visbiežāk pielietoju. Nepieminu citus veidus, kad būtu nepieciešams teleskops (vai cita ‘’parikte’’). Kopsaucējs- problēmu nebūs, pirms laika nav jālauza galva.
2. Vispārīgā gadījumā sekošanas ātrums nemainīgs (kompensē Zemes rotāciju), tehniski to nodrošinās montējuma rektascesijas servomotors. Nianses parādītos, ja sekošanu veiktu manuāli (ar roku griežot sekošanas mehānismu) un veicot vizuālu kontroli ar konkrētu zvaigzni, kuras redzamā kustība būs atkarīga no deklinācijas ( variē no 4 grādi minūtē – uz debess ekvatora, t.i. deklin. 0 , līdz 0 grādiem min. - debess polā, deklinācija 90 ). Kas attiecas ‘’ uz saprātīgiem ierobežojumiem....’’ – te domāju, neizbēgamo sekošanas ‘’ kļūdu uzkrāšanos’’, kas rodas, bez gidēšanas kontroles, kas summēsies garākā ekspozīcijas laikā un vairāk izpaudīsies pie garākiem fokusiem, tātad pastāvēs saprātīgs kompromiss. Cik lielā mērā šīs kļūdas izpaudīsies būs atkarīgs ne tikai no deklinācijas, bet arī no azimuta un augstuma virs horizonta ( kā sekas no polārās ass iestatīšanas un sekošanas meh. neprecizitātēm, un smalkākām niansēm, kā refrakcijas atkarība no zv-nes augstuma virs horizonta, bet tie jau ir smalkumi...).
3.Kameru var izvietot tā, lai nekas netraucētu, ka tik griežas līdz ar polāro asi, un jānolīdzsvaro sistēma, lai kas lieki nevelk uz leju. Parasti nav problēmu, ja vien nav platleņķa ... pāri 60 gr... un ‘’truba’’kāds gigants refraktors...
Par web kameru – domāju ‘’sajūgtu’’ ar teleskopu (tālskati), kā okulāra kameru. Esmu mēģinājis, sanāk ar 70 – 100mm (diametrs) teleskopu pie 50x – 80x palielinājuma ( web kam. F~5mm) izsekot līdz 4-5 zvaigņu liel. (fotografējot piefiksēt līdz 8-9 zv.l.).
3.Par montējuma izvēli, tad - forumā diskusijas jau bijušas (
http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=11&t=551). Domu gājiens – ‘’ vienreiz un riktīgu’’ nav peļams, ja vien ‘’budžets’’ ļauj, tad jāskatās ‘’biezais gals’’, piem., EQ6 (EQ6 PRO SynScan™ GOTO Super Heavy Duty Equatorial Mount.
http://www.starscope.eu/en/skywatcher_eq6_goto_super_heavy_duty_equatorial_mount.html), lielas ‘’augšanas ‘’ iespējas kravnesībā, ... ar skatu uz perspektīvu...
