ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Pirmais robonauts uz Mēness


Publicēts: 5.04.2009

Kas ir robonauts? Tas ir uz divām kājām staigājošs robots - astronauts. Tādu līdz 2020. gadam uz Mēness taisās nogādāt Japānas kosmosa izpētes aģentūra. Šai misijai sekos astronautu un robonautu kopējie lidojumi uz Zemes pavadoni.

Nākamo divu gadu laikā Japānas kosmosa izpētes aģentūra izstrādās plānu, kādas jaunas tehnoloģijas ir nepieciešamas, kā arī noteikts budžeta apjomu, kāds varētu tikt iztērēts šīs ieceres realizēšanai.

Paralēli Mēness izpētei, darba grupa rekomendē arī palielināt militāro satelītu izpētes finansējumu tādās jomās kā balistisko raķešu palaišana un kosmosā nosūtīto radio viļņu noteikšana un analīze.

Jau daudz globālāks un sabiedrībai vērtīgāks šķiet darba grupas piedāvājums izstrādāt tehnoloģiju, kas ļautu novērot un prognozēt dabas katastrofas.

Stratēģiskās plānošanas galvenā pārvalde tika nodibināta tikai 2008. gadā. Šī iestāde atbild par valsts militāro aizsardzību kosmosā. Iespējams ka daļa no šīs grupas priekšlikumiem ir atbilde uz Ziemeļkorejas plāniem palaist daudzpakāpju raķeti pāri Japānai. Lai arī Ziemeļkorejas valdība apgalvo, ka tas ir sakaru pavadonis, Tokija ir pārliecināta, ka kaimiņi vēlas izmēģināt tālas darbības balistisko raķeti.

Japānas pirmais pavadonis startēja 1970. gadā. Šī augsti attīstītā valsts ir viena no spēcīgākajām kosmosa izpētes jomā. Šobrīd no Japānai tuvākajiem kaimiņiem būtisku izrāvienu ir veikusi Ķīna, kas ļoti daudz investē kosmosa izpētes un apguves jomā. Šā gada janvārī startēja Japānas pavadonis, kas monitorē siltumnīcas efektu radošo gāzu koncentrāciju.

Associated Press

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: