ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmiskie aparāti un kuģi

NASA dosies uz komētu vai Titānu

NASA dosies uz komētu vai Titānu


Publicēts: 21.12.2017
2020.gadu vidū varētu startēt viena no divām interesantām misijām. Vienā no tām dotos savākt paraugu no mums jau pazīstamās Čurjumova-Gerasimenko komētas, bet otra - pētīt intriģējošo Saturna pavadoni Titānu. NASA ir izvēlējusies atbalstīt šos robotizēto aparātu projektus no New Frontiers projekta ietvaros 12 iesniegtajiem.
Fantastiskais četrinieks gatavojas startam

Fantastiskais četrinieks gatavojas startam


Publicēts: 8.11.2016
2016.gada 17.novembrī no Kourou kosmodroma Franču Gviānā startēs nesējraķete Ariane 5, kuras uzdevums būs nogādāt orbītā uzreiz četrus Galileo tīkla satelītus. Šim nolūkam tiks izmantots pavisam jauna tipa palaišanas mehānisms, kas visus satelītus palaidīs orbītā vienlaicīgi. Misijas vadības komanda aktīvi gatavojas šim sarežģītajam manevram.
Jauns krāteris uz Marsa!

Jauns krāteris uz Marsa!


Publicēts: 22.10.2016
Kā liecina jaunākie Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) attēli, Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) tehnoloģiju demonstrēšanas aparāts Schiaparelli ir izveidojis nelielu krāteri uz Marsa. Zonde ielidoja sarkanās planētas atmosfērā 2016.gada 19.oktobrī plkst. 17:42 pēc Latvijas laika. Sakari pārtrūka īsi pirms plānotās nosēšanās.
New Shepard vēsturiskā nolaišanās

New Shepard vēsturiskā nolaišanās


Publicēts: 25.11.2015
Pirmo reizi kosmonautikas vēsturē ir izdevies vertikāli nosēdināt atpakaļ uz Zemes nesējraķeti, kas nogādājusi kosmosā kravu. Tā nav nedz kāda no mums zināmajām valstu kosmosa aģentūrām, nedz arī kompānija SpaceX, kura vairākkārt mēģinājusi realizēt nesējraķetes nolaišanos uz platformas jūrā. Vēsturisko sasniegumu izdevies realizēt kompānijai Blue Origin,…
Veterāni lidos ar jaunajiem kuģiem

Veterāni lidos ar jaunajiem kuģiem


Publicēts: 10.07.2015
Šobrīd vienīgais veids, kā nogādāt cilvēkus uz Starptautisko kosmisko staciju (SKS), ir Krievijas Soyuz. Tas, kā nojaušat, nav pareizākais mehānisms, kā nodrošināt pastāvīgu apkalpes klātbūtni SKS. Tādēļ mūsdienās NASA, sadarbībā ar vairākiem komerciālajiem partneriem, strādā pie jauniem pilotējamajiem kuģiem. Vienu izstrādā SpaceX, otru - kompānija…
Habla teleskopam 25!

Habla teleskopam 25!


Publicēts: 23.04.2015
2015. gada 24. aprīlī Habla teleskopa komanda droši var celt galdā torti ar 25 svecītēm, jeb, kā teiktu mums labi pazīstams personāžs, labāk 25 tortes un vienu svecīti, lai atzīmētu Habla teleskopa 25. darba gadu jubileju. Piedāvājam atkārtošanai dažus faktus par šo veiksmīgo projektu, kas palīdzējis ieraudzīt tālas galaktikas, planētas ap citām zvaigznēm,…
Asteroīda nolaupīšana

Asteroīda nolaupīšana


Publicēts: 26.03.2015
Cilvēkam reiz būs jāpamet komfortablais kosmosa kuģis, ar kuru mēs jau gadu tūkstošiem ilgi lidojam cauri Piena Ceļa galaktikai. Ir jāizveido un jāpilnveido tehnoloģijas, kas ļautu realizēt sekmīgus kosmiskos lidojumus uz tuvākiem un tālākiem Saules sistēmas nostūriem. Viena no aģentūrām, kas strādā pie šo mērķu realizēšanas ir NASA, kuras plānos nākamais…
IXV gatavs lidojumam

IXV gatavs lidojumam


Publicēts: 15.01.2015
2015. gada 11. februārī no Eiropas Kosmosa aģentūras kosmodroma Franču Gviānā startēs nesējraķete Vega, kuras krava būs eksperimentālais lidaparāts IXV, kurš veiks suborbitālu lidojumu. Šī eksperimentālā lidojuma mērķis ir iegūt informāciju, kura tiks izmantota nākotnes kosmisko transporta sistēmu izstrādē. Sākotnēji IXV starts bija plānots 2014. gada…
Virgin Galactic SpaceShipTwo uzsprāgst lidojuma laikā

Virgin Galactic SpaceShipTwo uzsprāgst lidojuma laikā


Publicēts: 1.11.2014
2014. gada 31. oktobrī kompānijas Virgin Galactic suborbitālais kosmoplāns SpaceShipTwo uzsprāga izmēģinājuma lidojuma laikā, kad tika iedarbināts jaunais hibrīdais dzinējs. Negadījumā gāja bojā viens pilots, bet otrs smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.
Indija turpina iekarot kosmosu

Indija turpina iekarot kosmosu


Publicēts: 3.03.2014
Indijas veiksmīgo kosmosa izpētes programmu tuvākajā laikā papildinās virkne interesantu projektu, kas pievērsīsies gan tuvāku, gan tālāku Visuma objektu izpētei. Kā pastāstīja Indijas Kosmosa izpētes aģentūras (ISRO) vadītājs K. Radhakrišnans, ISRO plāno realizēt vairākas misijas, tai skaitā vienu, kuras ietvaros tiks pētīta Saule.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!