ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Nāves mašīna


Publicēts: 13.01.2010

Indija ir uzsākusi lāzeru un ārpus atmosfēras strādājošas nāves mašīnas izstrādi, kas varētu tikt izmantota, lai iznīcinātu ienaidnieku mākslīgos pavadoņus to orbītās ap Zemi.

"Nāves mašīna, kas vajadzīga, lai pārtvertu pavadoni, ir jāizveido. Šis darbs būs daļa no balistisko raķešu aizsardzības programmas," pastāstīja V. K. Sarasvats, Aizsardzības izpētes un izstrādes departamenta direktors, kas darbojas Indijas Aizsardzības ministrijas pakļautībā.

Sarasvats pastāstīja, ka programmā ietilpst īpašu lāzeru izstrāde, kas "spēs pārraidīt precīzu pavadoņa attēlu un vadīt nāves mašīnu, lai iznīcinātu pavadoni. Šis darbs vēl jāpaveic."

Indija nav pirmā valsts, kas paziņojusi par šāda kosmosa kuģa izveidi. 2007. gadā Ķīna nodemonstrēja spēju iznīcināt pavadoni, sašaujot ar balistisko raķeti vecu laikapstākļu pavadoni un piesārņojot tuvējo kosmosu ar atlūzām.

ASV 2008. gadā veiksmīgi iznīcināja bojātu spiegošanai izmantotu pavadoni ar SM-3 tipa raķeti. Satelīta iznīcināšana tika veikta, lai nepieļautu toksisko atkritumu nonākšanu uz Zemes.

SPACE.com

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: