ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmoports kaimiņos


Publicēts: 19.03.2009

"Pirmie kosmosa tūristi izlidos no kosmoporta Kirunā (Zviedrija) jau 2012. gadā," pastāstīja Spacesport Sweden preses pārstāve Johanna Bergstrēma-Rosa. Lidojumus nodrošinās Virgin Galactic, kas pieder seram Ričardam Brensonam. Ir pārdotas jau gandrīz 300 biļetes.

Pirmais Virgin Galactic starts plānots jau 2011. gadā no Ņūmeksikas kosmodroma, kas atrodas ASV. Tūristi dosies suborbitālā lidojumā aptuveni 110 kilometru augstumā.

Virgin Galactic ir noslēgusi līgumu ar piecām ziemeļvalstu tūrisma organizācijām, kas varēs pārdot biļetes gan uz ASV, gan uz Zviedrijā plānotajiem lidojumiem. Vienas biļetes cena ir 200 000 USD jeb 153 000 EUR. Laika gaitā plānots cenas samazināt.

"Mēs ceram, ka Kiruna kļūs par Eiropas galveno starta laukumu tūrisma lidojumiem," piebilda Bergstrēma-Rosa. Kiruna atrodas aptuveni 145 kilometrus uz ziemeļiem no Polārā loka. Kopš 1966. gada tur atrodas Esrange kosmosa izpētes centrs.

"Suborbitālie lidojumi ir līdzīgi tiem, kurus mēs veicam jau tagad, nodrošinot nepilotējamos lidojumus 800 kilometru augstumā," teica Bergstrēma-Rosa. "Mums ir liela pieredze kosmiskajās misijās."

Kiruna ir iecienīts tūrisma centrs. Cilvēki turp dodas, lai vērotu ziemeļblāzmas un vasaras baltās naktis, izbaudītu atpūtu Ledus viesnīcā, dotos izbraucienā ar suņu vilktām kamanām vai sniega motocikliem.

"Mēs ceram, ka, ja viens ģimenes loceklis dosies lidojumā tuvējā kosmosā, tad pārējie ģimenes locekļi atradīs sev citus izklaides veidus," stāstīja Bergstrēma-Rosa.

Šobrīd ir pārdotas jau gandrīz 300 biļetes uz pirmajiem lidojumiem. Pirmo tūristu vidū ir arī dāņi, somi un zviedri.

PhysOrg

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!