ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Hipersiena 2


Publicēts: 27.06.2008

128 šķidro kristālu monitori, 128 grafiskie procesori, 7 metri platumā un 3 metri augstumā, 1024 procesori, 74 teraflopu jauda - lūk tāda ir jaunākā NASA rotaļlieta - Hipersiena 2 (Hyperwall 2), kuru izmantos, lai apskatītu un analizētu dažādu kosmisko projektu rezultātus un gaitu.

Uz 7 metru platā un 3 metru augstā ekrāna NASA zinātnieki varēs apskatīt, analizēt un monitorēt dažādus projektus, ieskaitot apjomīgas simulācijas - jaunu kosmisko kuģu dizains, vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģu nosēšanās scenāriji, zemestrīces, klimata izmaiņas un pat melno caurumu sadursmes.

"Hipersiena 2 nodrošina jūs ar superdatoram līdzvērtīgu vidi, kas ir patiesi parocīga lielu datu apjomu vizualizācijai un izpētei," pastāstīja Braiens Bīgels no NASA superdatoru izstrādes nodaļas. "NAS departaments izmantos šo milzīgo ekrānu superdatoru darbības monitorēšanai, lai ātri un precīzi diagnosticētu problēmas."

Sistēmu izstrādāja NASA superdatoru departaments sadarbībā ar kompāniju Colfax International, kas bāzējas saulainajā Kalifornijā. Hipersienas pamatā ir 128 grafiskie procesori un 1024 datoru procesori, kuri nodrošina 47 teraflopu lielu datu apstrādes jaudu. Sistēma spēj uzglabāt 475 terabaitus datu. Lai sasniegtu šādu vizualizācijas un datu apstrādes jaudu, jums vajadzētu vismaz 600 jaudīgākās spēļu konsoles.

"Mēs esam lepni, ka varam turpināt sadarbību ar NAS, jo tas nozīmē augsti attīstītus, inovatīvus risinājumus lielas jaudas datoru ražošanā," piebilda Gautams Šahs no Colfax International. "Mēs ar prieku piedalījāmies Hipersienas 2 realizācijā." Colfax jau ir pieredze šādu "sienu" būvēšanā, jo arī iepriekšējā NAS Hipersiena tapa sadarbībā ar Colfax International.

Hipersiena 2 vismaz 100 reizes pārsniegs iepriekšējās Hipersienas jaudu (to veidoja 49 monitori), kura tika uzcelta 2002. gadā.

NASA

Komentāri

  1. Aiv. J. tieši 29.06.2008 domāja šādi:

    respect!

  2. kkk tieši 4.07.2008 domāja šādi:

    74 vai 47 teraflopi? :P


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: