ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

ESA jaunie astronauti izvēlēti


Publicēts: 24.05.2009

Itālija, Vācija, Dānija, Lielbritānija un Francija - tās ir valstis, no kurām izvēlēti seši jaunie ESA astronauti. Viņi uzsāks apmācības, lai sagatavotos lidojumiem uz Starptautisko kosmisko staciju un, iespējams, arī tālāk.

Jauno astronautu vidū ir:

  1. Luca Parmitano, Itālija
  2. Alexander Gerst, Vācija
  3. Andreas Mogensen, Dānija
  4. Samantha Cristoforetti, Itālija
  5. Timothy Peake, Lielbritānija
  6. Thomas Pesquet, Francija

Uzņemšanas process sākās jau 2008. gadā, kad no 8413 kandidātiem psiholoģisko, medicīnisko un profesionālo pārbaužu rezultātā tika atlasīti vispiemērotākie. Šī bija tikai otrā ESA rīkotā astronautu atlase. Pirmā notika 1992. gadā.

"ESA cilvēku kosmisko lidojumu programmā ir iestājies pagrieziena punkts," teica ESA ģenerāldirektors Žans Žaks Dordēns. "Pagājušajā gadā ar Colombus laboratorijas un automatizētā kosmosa kuģa Žils Verns startu mēs kļuvām par pilntiesīgiem Starptautiskās kosmiskās stacijas partneriem. Šobrīd ir aizsākusies jauna un unikāla fāze SKS iespēju apgūšanā un gatavošanās procesā starptautiskajai Mēness izpētei un tālākiem lidojumiem."

"Ieceru īstenošanai bija nepieciešami jauni talanti, kuri apgūtu jau esošo astronautu pieredzi, soli pa solim kļūtu par Eiropas pārstāvjiem kosmosā, kuri kopā ar saviem starptautiskajiem kolēģiem dzīvotu, strādātu, pētītu un līdzdalītu uz Zemes palikušajiem savu unikālo pieredzi, sasniegumus un ticību nākotnei. Viņi visi pārstāv paaudzi, kas no Zemei tuvās orbītas pārcelsies uz Mēnesi," piebilda Dordēns.

"Es esmu lepna par šīs atlases rezultātiem," pastāstīja ESA cilvēku kosmisko lidojumu departamenta direktore Simoneta di Poppo. "Lepna kā eiropiete, lepna par ESA un Eiropas astronautu centra organizatorisko darbu. Rezultāti pārsniedz gaidīto. Mēs ieguvām ne tikai izcilus astroanutus, bet arī Eiropas valstu pārstāvjus, kas nostiprina Eiropas lomu kosmosa izpētē."

"Šī ir ļoti nozīmīga diena Eiropas cilvēku kosmisko lidojumu vēsturē," turpināja di Poppo. "Šie jaunie vīrieši un sievietes ir nākamie Eiropas kosmosa pētnieki. Viņiem paveras brīnišķīgas karjeras iespējas, kas ir saistītas ar mūsdienu lielākjiem izaicinājumiem - atgriešanos uz Mēness un tālākiem lidojumiem."

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: