ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Planētas vēsture

Radioaktīvie nokrišņi

Radioaktīvie nokrišņi


Publicēts: 23.04.2016
Starptautiska zinātnieku komanda ir atradusi pierādījumus, ka netālu no Saules sistēmas ir sprāgušas vairākas pārnovas, kuru radioaktīvie nokrišņi ir nolijuši pār Zemi. To pēdas - radioaktīvo dzelzs izotopu (Fe-60) ir izdevies konstatēt nogulumiežos un Zemes garozas paraugos, kas iegūti Klusā, Atlantijas un Indijas okeānu dzīlēs.
Kad okeāni vēl lidoja...

Kad okeāni vēl lidoja...


Publicēts: 31.10.2014
Latviešiem ir visai daudz pasaku un teiku par lidojošajiem ezeriem. Zināma daļa taisnības tajās ir, jo, pirms milzīgās ūdens masas, kuras klāj aptuveni 70% no planētas virsmas, nonāca uz Zemes, ūdens molekulas, mūsu potenciālie ezeri, jūras un okeāni, lidoja kosmosā. Ja par ūdens sākotnējo atrašanās vietu šaubu nav, tad līdz galam nav skaidrs, kas tieši…
Dzintara pasakas

Dzintara pasakas


Publicēts: 26.11.2013
Agrāko Zemes evolūcijas posmu atmosfēras sastāva rekonstrukcija ir liels izaicinājums, jo pieejamo paraugu ir maz. Viens no retajiem organiskajiem materiāliem, kurā Zemes ģeoloģiskā vēsture varētu būt saglabājusies vislabāk, ir fosilie sveķi jeb dzintars. Tieši šī materiāla izpēte ļāva Insbrukas zinātnieka Ralfa Taperta vadītajai starptautiskai zinātnieku…
Kad planēta Zeme gandrīz iznīcināja dzīvību

Kad planēta Zeme gandrīz iznīcināja dzīvību


Publicēts: 25.11.2013
Pirms aptuveni 252 miljoniem gadu uz Zemes iznīka gandrīz viss dzīvais. Pazuda vairāk nekā 90% no okeānos dzīvojošajām sugām un aptuveni 70% no sugām, kas mitinājās uz sauszemes. Koki, augi, rāpuļi, zivis, kukaiņi, mikrobi - tie visi bija uz iznīcības robežas. Jaunākie pētījumi liek domāt, ka šī katastrofa, kas pazīstama arī kā Lielā izmiršana, bija…
Dzīvībai uz Zemes palīdzēja uzrasties viesi no kosmosa

Dzīvībai uz Zemes palīdzēja uzrasties viesi no kosmosa


Publicēts: 6.06.2013
Agrīnā Zeme nebija pārāk labvēlīga vide dzīvības dzimšanai. Jaunākie pētījumi atklāj, ka patiesībā Zemes dzīvības pirmsākumi ir meklējami kosmosā. Laurensa Livermūra Nacionālas laboratorijas (LLNL) zinātnieks Nirs Goldmans un Ontario Universitātes Tehnoloģiju institūta speciālists Īzaks Tamblins ir noskaidrojuši, ka ledainās komētas, kas sadūrās ar…
Mamutu un zobenzobu tīģeru izmiršanas cēlonis nokrita no debesīm

Mamutu un zobenzobu tīģeru izmiršanas cēlonis nokrita no debesīm


Publicēts: 22.05.2013
Pirms aptuveni 12 800 gadiem, kad uz Zemes savam noslēgumam tuvojās pēdējais ledus laikmets un klimats atkal kļuva siltāks, notika kaut kas neparasts, kā rezultātā klimata apstākļi atkal kļuva līdzīgi tiem, kas valdīja ledus laikmetā.
Iznīcības uguns no debesīm

Iznīcības uguns no debesīm


Publicēts: 28.03.2013
Kolorādo universitātes zinātnieku veiktais pētījums atklāj jaunu informāciju par apstākļiem uz Zemes pēc tam, kad mūsdienu Meksikas teritorijā ietriecās milzīgs asteroīds, izraisot vispasaules ugunsgrēku, kas nodedzināja visus krūmus un kokus uz Zemes, veicinot aptuveni 80% no toreiz Zemi apdzīvojušo sugu izmiršanu.
Mēs esam marsieši?

Mēs esam marsieši?


Publicēts: 22.02.2009
Dzīvība varēja rasties uz Marsa un tad atlidot līdz Zemei, tā secinājis Džajs Melošs. "Tādā gadījumā mēs visi esam marsieši." Visticamāk šeit ieradās tikai mikroskopiski vienšūņi, nevis rozā skafandros tērptas būtnes, kuras laika gaitā pieņēmušas cilvēka izskatu.
Celuloze uz Marsa!?

Celuloze uz Marsa!?


Publicēts: 1.04.2008
Zinātnieki nākuši klajā ar sensacionālu atklājumu. Mars Odyssey orbitālais kosmosa kuģis ir atradis sāls iegulas uz Marsa, zem kurām atrodas celuloze. Nosakot celulozes šķiedru vecumu, atklājās, ka tām ir aptuveni 250 miljons gadu. Celuloze ir viennozīmīgs pierādījums, ka uz Marsa reiz ir eksistējusi dzīvība.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!