ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini, uz kuras planētas...


Publicēts: 16.04.2008

Apskatiet uzmanīgi rakstam pievienoto attēlu un mēģiniet uzminēt, uz kuras planētas vai pavadoņa tas ir fotografēts. Varētu it kā būt Marss, bet krāsas nav īstās? Varbūt Merkurs vai mums tuvākais Mēness? Turpiniet lasīt un uzzināsiet, uz kura no Saules sistēmas objektiem atrodami šie veidojumi.

Tiem, kas neatminēja, bet tomēr izdomāja ienākt un izlasīt, kur tad atrodas šī vieta, varam pateikt, ka attēlā redzams planētas Zeme fragments. Gaišais apgabals nav sniegs, krāterus nav radījusi sadursme ar meteorītiem, bet gan tas ir vulkāniskas izcelsmes reģions.

Kas to ir nofotografējis? Šis ir viens no pēdējiem attēliem, kas ir nofotografēts Zemes observatorijas projekta ietvaros. Attēla autors ir SKS astronauts. NASA šī brīnišķīgā projekta ietvaros ir izveidojusi Interneta lapu, kurā iespējams aplūkot dažnedažādus planētas Zeme attēlus, kas uzņemti no kosmosa, kā arī izlasīt informāciju par projektu un NASA.

Kopš pašiem pirmajiem cilvēka lidojumiem kosmosā, astronauti ir fotografējuši Zemi. 2008. gada 7. aprīlī Zemes observatorijas projekta lapā bija atrodami 759 527 Zemes fotoattēli. Katru dienu no SKS tiek nosūtīti arvien jauni un jauni attēli. ASV Destiny laboratorijas modulī atrodas speciāls iluminators, kas parasti ir pavērsts pret Zemi un cauru kuru astronauti lielākoties fotografē mūsu zilo planētu. Uz SKS atrodas plašs profesionālu digitālo kameru un objektīvu klāsts.

Jūs stundām ilgi varat lūkoties uz Zemi no kosmosa. Ja jūtaties pārliecināts par savām ģeogrāfiskajām zināšanām, izmēģiniet tiešsaistes konkursu - Kur tas atrodas?

Atgriežoties pie rakstam pievienotā attēla, jāpiemin, ka tajā ir attēlots Harrat Khaibar vulkāniskais apgabals, kas ir 14 000 km2 liels reģions, kas atrodams Arābu pussalas rietumu daļā. Vulkāniskais apgabals radies pēdējo 5 miljons gadu laikā. Nesenākie izvirdumi datēti ar mūsu ēras 600. un 700. gadiem. Šis apgabals tika nofotografēts 2008. gada 31. martā ar Kodak 760C digitālo kameru, kas aprīkota ar 400mm objektīvu.

Earth Observatory

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!