ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Palīdzība no augšas


Publicēts: 21.03.2019

Ciklons Idai tiek uzskatīts par vienu no postošākajām vētrām, kas plosījusies dienvidu puslodē. Miljoniem cilvēku, kas dzīvo Mozambikā, Malavi un Zimbabvē cīnās ar dabas katastrofas sekām. Lai uzlabotu palīdzības sniegšanas efektivitāti, Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Copernicus projekta ietvaros Zemes mākslīgais pavadonis Sentinel-1 veica novērojumus, lai labāk varētu izvērtēt plūdu skartos apgabalus.

Tiek uzskatīts, ka šajās valstīs ciklona plosīšanās ir ietekmējusi vairāk nekā 2 miljonus cilvēku. Simtiem (iespējams tūkstošiem) cilvēku gājuši bojā. Mājas, ceļi un lauki atrodas zem ūdens. Vietējās varas iestādes, armija un brīvprātīgie piedalās glābšanas darbos, kurus apgrūtina appludinātie un izpostītie ceļi, kā arī sakaru sistēmu bojājumi.

Tieši tādēļ ir nepieciešama palīdzība no augšas. Satelīti, kas riņķo ap Zemi, palīdz iegūt datus, kas ļauj izvērtēt, kuri no reģioniem ir skarti un cik lielā mērā, lai tādejādi varētu efektīvāk plānot glābšanas darbus.

Sentinel-1 ir īpaši vērtīgs, jo ir aprīkots ar radaru, kas ļauj skatīties cauri mākoņiem un lietum. To netraucē arī tumsa (radars darbojas arī nakts pusē).

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!