ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Pasaules gals

Mirstošās Zemes biosignāls

Mirstošās Zemes biosignāls


Publicēts: 3.11.2013
Lai arī cik nedroša mums šķistu tuvākā nākotne, par vienu zinātnieki ir visai pārliecināti. Zeme ies bojā. Saule kļūs par sarkano milzi, izplešoties gandrīz līdz Zemes orbītas izmēriem. Jau pirms tam mūsu planēta sakarsīs, okeāni iztvaikos un visa dzīvība uz Zemes ies bojā. Kāda Zeme izskatīsies attālam novērotājam? Kā mainīsies Zemes biosignāls "pasaules…
Jums atvēlētais laiks tuvojas noslēgumam

Jums atvēlētais laiks tuvojas noslēgumam


Publicēts: 19.09.2013
Lai arī cik fatāli tas neizklausītos, viss, kas reiz sākas, reiz arī beigsies. Tai skaitā arī dzīvība uz Zemes. Kā liecina Austrumanglijas universitātes speciālistu pētījums, dzīvībai labvēlīgie apstākļi uz mūsu planētas pastāvēs vēl vismaz 1,75 miljardus gadu. Mums zināmo dzīvības formu eksistencei ir nepieciešams šķidrs ūdens, kas spēj pastāvēt tikai…
Kā izskatās apokalipse?

Kā izskatās apokalipse?


Publicēts: 30.04.2010
Kāda izskatās apokalipse, kura varētu piemeklēt Zemi vienā gadījumā no desmit miljoniem? Diezgan tumša un neskaidra.
Zemes bojājeja 2

Zemes bojājeja 2


Publicēts: 23.04.2008
2008. gada sākumā jau rakstījām, ka Zeme ies bojā ugunīgās Saules liesmu apkampienos. Jaunākie pētījumi rāda, ka Zeme varētu tikt iznīcināta jau daudz ātrāk, saduroties ar Marsu vai Merkuru.
Kas notiks ar Zemi?

Kas notiks ar Zemi?


Publicēts: 1.02.2008
Miljards gadu tālā nākotnē Saule kļūs par sarkano milzi un tās robežas atradīsies vēl aiz Zemes patreizējās orbītas. Kas gan notiks ar mūsu iemīļoto zilo planētu?
Zemes glābšanas recepte: pārvietošana

Zemes glābšanas recepte: pārvietošana


Publicēts: 6.05.2003
Dodiet man atbalsta punktu, un es pacelšu Zemi. -- Arhimēds, circa 235 BC Jau sen Zemes iedzīvotāji tiek baidīti, ka Zeme un debesis tiks pārvietotas, lai sasniegtu vienu vai otru mērķi. Politiķi to sola pirms katrām vēlēšanām. Pārnestā nozīmē mātes to dara katru dienu. Tagad grupa zinātnieku apgalvo, ka to varētu tiešām izdarīt.
Vai tu gribētu zināt?

Vai tu gribētu zināt?


Publicēts: 7.03.2003
Iedomājieties, ka milzīgs asteroīds dodas uz Zemi, tieši tagad. Sadursme ir nenovēršama. Tās sekas būtu globāla iznīcība un cilvēku rase tiktu ierakstīta zaudējumos. Iespējas kaut ko mainīt ir apaļa nulle.
Ekspodējošas zvaigznes - draudi Zemei?

Ekspodējošas zvaigznes - draudi Zemei?


Publicēts: 21.02.2003
Zemi un tās iedzīvotājus apdraud ne mazums briesmu, sākot jau no globālās sasilšanas draudiem līdz iespējamai sadursmei ar asteroīdu vai postošai kodolkatastrofai. Tā kā ir jāpriecājas, ka vismaz kādi no potenciālajiem draudiem mazinās.
Zemes epilogs

Zemes epilogs


Publicēts: 12.02.2003
Kā tas viss beigsies? Astronomi stāsta, ka Saule sadegs, biologi zina, ka lielākā daļa sugu, kas tagad apdzīvo planētu, izzudīs.