ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Lielais Sprādziens

Sprādziens, kas saviļņoja Visumu

Sprādziens, kas saviļņoja Visumu


Publicēts: 18.03.2014
Pirms gandrīz 14 miljards gadiem neparastā notikumā, kas pazīstams kā Lielais Sprādziens, piedzima mūsu Visums. Pirmajos mirkļos tas izpletās eksponenciāli. Inflācijas periods ilga no 10^-36 līdz 10^-33 (vai 10^-32) sekundēm. Neiedomājami īsā laika periodā Visums kļuva 100 triljonu triljonus reižu lielāks. Visums turpināja izplesties arī pēc inflācijas…
Uzkarsēt un samaisīt

Uzkarsēt un samaisīt


Publicēts: 11.12.2013
Kad zupa tiek uzkarsēta, tā sāk vārīties. Kad tiek uzkarsēts laiks un telpa, var rasties visums, kas izplešas. Šādā gadījumā nav nepieciešams Lielais Sprādziens. Šo pāreju no garlaicīga, tukša visuma uz tādu, kurš izplešas un kurā pastāv masa, matemātiski ir aprakstījuši zinātnieki no Vīnes Tehniskās universitātes, sadarbojoties ar kolēģiem no Hārvardas…
Jauna Visuma recepte no Planka

Jauna Visuma recepte no Planka


Publicēts: 21.03.2013
Eiropas Kosmosa aģentūras Planka teleskopa iegūtie dati ir ļāvuši izveidot līdz šim detalizētāko kosmiskā mikroviļņu fona starojuma karti, atklājot struktūras, kas liks pārvērtēt pašreizējos pieņēmumus par Visumu.
Planks atklāj Visumu

Planks atklāj Visumu


Publicēts: 6.07.2010
Eiropas kosmosa aģentūras Planka misijas ietvaros publicēts pirmais visu debesu attēls. Tas ne tikai ļauj ieskatīties zvaigžņu un galaktiku dzimšanā, bet atklāj to, kā pēc Lielā sprādziena attīstījies Visums.
Lielais pārrāvums: Jauna Visuma bojāejas teorija

Lielais pārrāvums: Jauna Visuma bojāejas teorija


Publicēts: 11.03.2003
Diezgan biedējoša jauna teorija par visuma bojāeju liek iztēloties skatu, kad „spokaina enerģija” saārdīs galaktikas, zvaigznes, planētas un visbeidzot ikvienu vielas kripatu. Tāds būs fantastiskais noslēgums.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!