ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Galaxy Zoo komanda atklāj jauna tipa galaktiku kopas


Publicēts: 1.04.2009

Galaxy Zoo projekta ietvaros, kurā ir iesaistījušies tūkstošiem brīvprātīgo, ir izdevies atklāt agrāk neredzētas galaktiku struktūras. Pētījumi tiks turpināti, lai noskaidrotu, vai šo kopu neparastā uzbūve liecina par saprātīgu un tehnoloģiski augsti attīstītu būtņu darbību.

Analizējot Slouna digitālās debesu izpētes (SDSS) datus, ir izdevies atklāt ļoti retas galaktiku kopas. Pateicoties milzīgajam brīvprātīgo darbam, kuri diendienā caurskata tūkstošiem fotoattēlu, ir atrastas šīs neparastās visuma struktūras. "Visums ir liels, patiesi liels," teica Galaxy Zoo zinātnieks. "Tas ir pilns ar pārsteidzošām lietām."

Šīs izstieptās formas kopas veido jaunas un ļoti aktīvas galaktikas, kuras, uzmanīgi apskatot, izdevās atklāt savdabīgu vēstījumu.

Šādas galaktiku kopas liecina par daudz eksotiskākiem tumšās matērijas, enerģijas vai varbūt gravitācijas darbības mehānismiem. Tiek apsvērta arī iespēja, ka šādas struktūras varēja izveidot ļoti augsti tehnoloģiski attīstīta civilizācija, tādejādi kontaktējoties ar saprāta brāļiem lielos attālumos.

Sīkāk ar pētījuma rezultātiem un dažiem papildus attēliem variet iepazīties arXiv publikācijā.

Lai silts un saulains jums pavasaris!

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: