ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Ātrāks gaismas ātrums?


Publicēts: 15.07.2009

Izcilais fiziķis João Magueijo ir izvirzījis savādu hipotēzi - ja nu gaismas ātrums, kas mūsdienās tiek uzskatīts par nemainīgu vērtību, patiesībā ir mainīgs lielums?

Magueijo ir 40 gadus vecs portugālis un daudzsološs fiziķis. Viņš uzskata, ka visuma pirmsākumos gaismas ātrums ir bijis lielāks. Ja šo ideju izdotos pierādīt, Einšteinam nāktos nokāpt no troņa un mūsu izpratne par visumu pilnībā izmainītos.

Magueijo ir jaunas teorijas, sauktas par mainīgā gaismas ātruma teoriju (VSL), pionieris. Tā ir alternatīva izplešanās teorijai. VSL teorijas pamatā ir pieņēmums, ka agrīnajā visumā gaismas ātrums ir bijis par aptuveni 60 vienībām lielāks nekā mūsdienās.

Magueijo VSL teorija atrisinātu daudzas kosmoloģijas problēmas un iespaidotu kosmiskos ceļojumus, izpratni par melnajiem caurumiem, laika izplešanos un stīgu teoriju.

Magueijo, kurš patlaban ir profesors Londonas Karaliskajā koledžā, uzskata, ka gaismas ātrums ir atkarīgs no enerģijas vai no laika un telpas. Šobrīd tiek uzskatīts, ka gaismas ātrums ir konstants un tas ir maksimālais iespējamais ātrums mums zināmajā visumā.

Pirmo reizi VSL ideju izvirzīja Kanādas zinātnieks Džons Mofats 1992. gadā.

Vai tiešām Magueijo teorija varētu būt patiesa? Vai Einšteins būs kļūdījies?

The Daily Galaxy

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!