ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Astrobioloģija

Vai ilgtspējīga civilizācija ir iespējama?

Vai ilgtspējīga civilizācija ir iespējama?


Publicēts: 5.06.2018
Šobrīd ir zināmi vairāki tūkstoši citplanētu, no kurām vairāki desmiti ir tādas, uz kurām apstākļi varētu būt labvēlīgi mums pazīstamām dzīvības formām. Kopš Frensis Dreiks izveidoja slaveno vienādojumu, esam precizējuši dažus no mainīgajiem, bet joprojām ir daudzi neskaidri aspekti jautājumā - vai Visumā pastāv saprātīgas dzīvības formas un vai tās…
Pārāk agri radusies dzīvība?

Pārāk agri radusies dzīvība?


Publicēts: 3.08.2016
Tiek uzskatīts, ka Visums ir aptuveni 13,8 miljardus gadus vecs. Mūsu planēta un zvaigzne, ap kuru tā riņķo, radusies pirms aptuveni 4,5 miljardiem gadu. Daži zinātnieki uzskata, ka tas nozīmē, ka dzīvība uz citām planētām varētu būt radusies miljardiem gadus pirms tā parādījās uz Zemes. Tomēr jaunākais teorētiskais pētījums liecina, ka dzīvība uz Zemes,…
Vai mēs esam vieni?

Vai mēs esam vieni?


Publicēts: 29.04.2016
Vai cilvēki ir unikāli un vieni plašajā Visumā? Šis jautājums ir viens no grūtāk atbildāmajiem. Atbildi uz to ir centušies rast daudzi zinātnieki. Viens no tiem ir Frenks Dreiks, kurš izveidoja vienādojumu, ar kura palīdzību var rast nojausmu par to, kāda ir varbūtība izveidoties tehnoloģiski augsti attīstītai civilizācijai.
Tikšanās ar citplanētiešiem ne pēc Holivudas scenārija

Tikšanās ar citplanētiešiem ne pēc Holivudas scenārija


Publicēts: 9.05.2013
Kā jūs esat iedomājušies tikšanos ar citplanētiešiem? Zvaigžņu ceļa, Neatkarības dienas vai kāda cita Holivudas scenārija stilā? Jau rīt pasaulē pirmizrādi piedzīvos nākamā Zvaigžņu ceļa filma, kur civilizācijai atkal nāksies tikties ar citplanētiešiem. Cik reāla ir iespēja, ka pie mums ieradīsies citplanētieši, kuru attīstības līmenis ir tuvs mūsējam?
Sala izturīgie

Sala izturīgie


Publicēts: 25.04.2010
Šoreiz ne par ķiršiem un ābelēm, bet par mikroorganismiem, kas var izdzīvot -80oC temperatūrā. Šiem ekstrēmistiem ir nepieciešams īpašs ķīmisko vielu kokteilis, kas, kā izrādās pastāv uz Marsa, Mēness un Eiropas.
Atrast brālēnus

Atrast brālēnus


Publicēts: 17.02.2010
Galapagu salu iguānas būtiski atšķiras no savām māsīcām, kas apdzīvo kontinetu. Tā kā tās pašas nespēj nopeldēt garus gabalu, biologi uzskata, ka Galapagu salu pirmiedzīvotājas ieradušās uz dabīgiem veģetācijas plostiem. Iespējams, ka kaut kas līdzīgs ir noticis arī kosmiskajā okeānā.
Labroči un kreiļi

Labroči un kreiļi


Publicēts: 20.01.2010
Kādēļ dzīvība uz Zemes ir būvēta gandrīz tikai no kreisi orientētiem aminoskābju stereoizomēriem? To neviens nezina. Astrobiologi uzskata, ka Oriona miglāja gaisma varētu sniegt svarīgas norādes šajā jautājumā.
Kāpēc citplanētieši varētu būt līdzīgi mums

Kāpēc citplanētieši varētu būt līdzīgi mums


Publicēts: 7.04.2009
Kādi gan varētu izskatīties mūsu saprāta brāļi visumā? Vai tie kaut mazliet varētu līdzināties mums pazīstamajām dzīvības formām? Pauls Higs un Ralfs Pudrics no Makmāstera universitātes Kanādā ir izpētījuši, ka citplanētieši varētu būt visai līdzīgi mums pazīstamajām dzīvības izpausmēm.
Dreika vienādojums

Dreika vienādojums


Publicēts: 15.04.2006
Dreika vienādojums nosaka to civilizāciju skaitu mūsu galaktikā, kuras būtu spējīgas komunicēt ar starpzvaigžņu radio sakaru palīdzību.
Svešo intelekts un smadzeņu augšanas ātrums

Svešo intelekts un smadzeņu augšanas ātrums


Publicēts: 4.12.2002
Spoks: Medīt, kamēr suga izmirst, nav loģiski.
Džilians: Kurš ir teicis, ka cilvēce ir loģiska?
/Star Trek, Atgriešanās mājās/

SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!