ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Ar svešiem nerunāt!


Publicēts: 27.04.2010

Svešie ir tur ārā, un Zemei ir jāuzmanās. Tā uzskata Stīvens Hokings. Viņš ir pārliecināts, ka citplanētieši eksistē, bet tā vietā, lai viņus meklētu, cilvēcei vajadzētu izvairīties no jebkura kontakta ar tiem.

Visumā noteikti pastāv citas dzīvības formas. Tās varētu dzīvot uz planētām, zvaigznēs un pat lidot starpzvaigžņu telpā.

Hokinga loģika ir vienkārša. Visumā ir simtiem miljardiem galaktiku, kur katrā ir simtiem miljoniem zvaigžņu. Zeme nevarētu būt vienīgā planēta, uz kuras ir izveidojusies dzīvība.

"Manām matemātiķa smadzenēm jau skaitļi vien liek domāt, ka citplanētiešu esamība ir racionāla," teica Hokings. "Īstais izaicinājums ir izdomāt, kādi tie varētu būt."

Lielākā daļa, visticamāk, ir vienkārši mikroorganismi un dzīvnieki. Šādas dzīvības formas ilgstoši dominējušas uz Zemes. Tomēr iespējamas arī inteliģentas civilizācijas. Varbūt pat tādas, ar kurām nevajadzētu kontaktēties, jo tās apdraudētu cilvēku eksistenci.

"Mums vajag palūkoties pašiem uz sevi, lai saprastu, kā viņi varēja attīstīties par kaut ko tādu, ko mēs nevēlētos satikt. Viņi varētu pārvietoties milzīgos kuģos, jo uz savas dzimtās planētas ir iztērējuši visus resursus. Citplanētieši ir kļuvuši par ceļotājiem, meklējot, iekarojot un kolonizējot ikvienu planētu, kuru tie spēj sasniegt," teica Hokings.

"Ja citplanētieši mūs kādreiz apciemos, tad iznākums būs tāds pats kā tad, kad Kolumbs izsēdās Amerikas krastos," matemātiķis ir pārliecināts.

Kopš 1995. gada ir atklātas vairāk kā 450 planētas, no kurām lielākā daļa ir milzīgi gāzu giganti, kas līdzīgi Saules sistēmas Jupiteram. Tas liecina, ka planētas Visumā ir bieži sastopamas. Fakts, ka uz Zemes dzīvība ir atrodama pat visekstrēmākajās vietās, ir vēl viens pluss dzīvības pastāvēšanas idejai citur Visumā.

Times Online

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 28.02.2023 - Noķer zvaigzni