https://goo.gl/forms/vM9Xo1varyz2HWa22" />
ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

StarParty #20 jeb "Enerģija"


Publicēts: 5.09.2018

Paldies visiem, kas iebrauca un paciemojās. Priecāsimies, ja atstāsiet savus iespaidus digitālajā anketā, tai skaitā arī ieteikumus 2019.gada tēmām. https://goo.gl/forms/vM9Xo1varyz2HWa22

2018. gada 8. septembrī aicinām ikvienu uz StarParty #20, kas noritēs StarSpace observatorijā Suntažos. Parunāsim par enerģijām - visiem labi zināmām un nemaz ne tik labi izprastām. Programma ir tapšanas stadijā. Ja tev ir kāda interesanta ideja (kuru lektoru uzaicināt, par kādu enerģiju parunāt) - raksti.

2018. gada 8. septembrī StarParty #20 jeb "Enerģija".

Kad: 2018. gada. 8. septembris (sestdiena)

Kur: SIA StarSpace observatorijā Suntažos

Cikos: reģistrācija jau no 14:00, bet lekcijas un citi priekšnesumi sāksies 15:00

Programma:

  • 15:00-16:00 Fiziķis, Latvijas Universitātes profesors, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes vadītājs Mārcis Auziņš pastāstīs par to, kā enerģiju uztvēra Ņūtons, Einšteins un Hokings.
  • 16:00-17:00 Astronoms, Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centra vadošais pētnieks Ivars Šmelds atklās, kā enerģija rodas zvaigznēs, tai skaitā arī Saulē.

  • 17:00-18:00 Lielais Pārtraukums (ēst, dzert, izlocīt kājas, parunāties)

  • 18:00-19:00 LVĢMC Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna pastāstīs par to, kā Saules enerģija pārvēršas klimatā un darbina laikapstākļus
  • 19:00-20:00 Bioloģijas zinātņu doktors Tūrs Selga pastāstīs, kā Saules enerģija tiek pārveidota "dzīvības enerģijā"

  • 20:30-21:30 Enerģētisks pārsteigums un 10.gadu jubilejas "kūka"

Programmas noslēgumā kā ierasts diskusijas (varbūt šoreiz pie ugunskura, ja būs labi laikapstākļi).

Liels paldies visiem, kas atbalsta šo pasākumu esamību ar saviem ziedojumiem!

Mīļi aicināti piedalīties lielu un mazu teleskopu īpašnieki. Jūsu ieguldījums ir jo īpaši nozīmīgs, jo sniedzat vērtīgu praktisku informāciju un iedvesmu tiem, kuri vēl nav sadūšojušies iegādāties vairāk vai mazāk jaudīgu "tālskati".

Apmeklētāji varēs iepazīties ar observatoriju un tajā uzstādīto tehniku, komunicēt ar līdzīgi domājošajiem, iegūt jaunus draugus un cīņas biedrus. Labos laikapstākļos tiks vērts vaļā 16'' teleskopu sargājošais kupols un pētīsim tobrīd redzamos debesu objektus.

Labos laikapstākļos socializēšanos varēs realizēt arī pie ugunskura. Diennakts gaišajā laikā varēsiet socializēties arī ar lauku sētas pārstāvjiem, piemēram, taisīt selfijus ar aitu vai zirgu.

Kā ierasts, par jūsu vēderu labsajūtu rūpēsies kafejnīca Leningrad. Būs pieejami gan siltie, gan aukstie dzērieni. Apmeklētājiem būs iespējams iegādāties arī siltos ēdienus visa pasākuma garumā.

Varēsiet iegādāties suvenīrus!

Plānots, ka lekcijas varēs klausīties/skatīties arī tiešsaistē, kā arī kaut kad pēc tam tās būs pieejamas StarSpace Youtube kanālā.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!