ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Atmosfēras parādības

Stīvs varētu nebūt polārblāzma

Stīvs varētu nebūt polārblāzma


Publicēts: 22.08.2018
Pirms pavisam neilga laiciņa STEVE tika pasludināts par jaunu polārblāzmas paveidu. Jaunākais pētījums, kurā analizēts 2008.gada martā novērotais STEVE, liecina, ka šai parādībai varētu būt pavisam cits izcelsmes mehānisms. Iespējams, ka STEVE ir atmosfēras spīdēšanas paveids. Kur un kā tieši rodas šī atmosfēras parādība - uz šo jautājumu zinātniekiem…
Sudrabainie mākoņi iezvana vasaru dienvidu puslodē

Sudrabainie mākoņi iezvana vasaru dienvidu puslodē


Publicēts: 24.12.2013
Kamēr mēs Latvijā baudām zaļo ziemu un pelēkos Ziemassvēktus, dienvidu puslodē sudrabaino mākoņu uznāciens virs Antarktīdas sniegotajiem klajumiem iezvana vasaru. Pirmo reizi tie tika novēroti 2013. gada 20. novembrī. Jau decembra sākumā tie bija izpletušies pāri visam baltajam kontinentam. NASA kosmiskais aparāts AIM vēro mākoņus un to uzvedību.
Sudrabaino mākoņu agrais uznāciens

Sudrabaino mākoņu agrais uznāciens


Publicēts: 9.06.2013
Katru vasaru virs ziemeļpola ir novērojams kaut kas neparasts un brīnišķīgs. Ledus kristāli aplīp ap meteoru atstātajiem putekļiem, veidojot elektrozilus mākoņus, kas fascinējoši viļņojas tumšajās debesīs. Sudrabainie mākoņi ar savu klātbūtni visvairāk aplaimo tos, kas dzīvo tuvāk polārajiem apgabaliem un katru gadu to novērošanas sezonas sākums tiek…
Derečo uzbrūk ASV austrumu krastam

Derečo uzbrūk ASV austrumu krastam


Publicēts: 4.07.2012
2012. gada 29. jūnijā Indiānas štata ziemeļrietumos sākās vētra, kas pārvietojās Atlantijas okeāna virzienā. 10 stundu laikā vētra izgāza kokus, nogāza elektrības stabus un vairāk kā miljonu iedzīvotāju atstāja bez elektrības.
Glorija, glorija!

Glorija, glorija!


Publicēts: 28.06.2012
Virs Klusā okeāna plešas slāņu gubumākoņi. Tie kalpo kā interesants fons varavīksnei līdzīgajai optiskajai atmsofēras parādībai, kas tiek dēvēta par gloriju. Šī parādība visbiežāk redzama kā koncentriski krāsaini gredzeni miglas fonā.
Naktī spīdošie

Naktī spīdošie


Publicēts: 27.06.2012
Vai šogad esi redzējis kādu sudrabaino mākoni? Neesi pārliecināts, ka tas, ko redzēji, ir polārie mezosfēras mākoņi, kas naktī spīd ar spokaini sudrabainu gaismu? Aplūko šo fotogrāfiju, kuras autors ir Starptautiskās kosmiskās stacijas iemītnieks. Tajā labi redzami sudrabainie mākoņi.
Kā iznīcināt Saules suni

Kā iznīcināt Saules suni


Publicēts: 25.02.2010
2010. gada 11. februārī no Kanaveralas raga startēja NASA zonde Solar Dynamic Observatory (SDO), kas piecus gadus pētīs Sauli. Šis modernais kosmosa kuģis ir īsts "kroņa dārgums" flotē, kas studē mūsu spīdekli. SDO apgādās zinātniekus ar IMAX kvalitātes attēliem un spēs ielūkoties zem zvaigznes virsmas.
Zodiakālā gaisma virs La Siljas

Zodiakālā gaisma virs La Siljas


Publicēts: 20.01.2010
Attēlā redzama zodiakālā gaisma - trījstūra formas mirdzums, kas vislabāk novērojams, ja pie debesīm nav redzams Mēness un netraucē gaismas piesārņojums.
Tunguska, komēta un sudrabainie mākoņi

Tunguska, komēta un sudrabainie mākoņi


Publicēts: 25.06.2009
Tunguskas fenomens jeb katastrofa, kuras rezultātā tika nolīdzināti aptuveni 2000 km2 meža Sibīrijā, joprojām ir viens no lielākajiem noslēpumiem. Kornela universitātes zinātnieki uzskata, ka viņiem ir izdevies noskaidrot, kas gan notika 1908. gada vasarā virs Sibīrijas plašumiem.
Infrasarkanais saulriets

Infrasarkanais saulriets


Publicēts: 17.05.2009
Mums prieks, ka StarSpace lasītāji ir biežāk sākuši pievērsties debesīm un tajās lūkoties, pamanot dažādas neparastas parādības. Vakar saņēmām e-pastā ziņu par Sauli, kas bija redzama pēc Saules rieta, bet ne ar acīm, bet tikai caur fotokameru. "Vai arī patiešām šī ir teiksmainā planēta nibiru, ko redzēju?" rakstīja mums lasītājs.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!