ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Keplers ierodas Kanaveralas ragā


Publicēts: 12.01.2009

NASA kosmosa kuģis Kepler ir ieradies Kanaveralas raga kosmodromā, lai 2009. gada martā dotos planētu medībās. Tā specializētais 1 metru teleskops jeb fotometrs spēs noteikt pat visniecīgākās izmaiņas zvaigznes spožumā, kas norādītu par planētu eksistenci.

"Keplera teleskops pirmo reizi astronomijas vēsturē ļaus mums sameklēt Zemes izmēra un pat mazākas planētas, kas riņķo ap citām zvaigznēm," pastāstīja Viljams Boruckis no NASA. "Iespējams, ka šis teleskops mums palīdzēs rast atbildi uz jautājumu - vai visumā vēl ir citas dzīvības formas."

Keplers planētu meklējumos izmantos netiešo jeb tranzīta metodi. Katru reizi, kad planēta paiet garām zvaigznei, izstarotās gaismas apjoms nedaudz samazinās. Šī periodiskā aptumšošanās var liecināt, ka novērotais objekts ir planēta. Izmantojot tranzīta matodi, var noteikt planētas rotācijas periodu, izmērus un orbītas īpašības.

Fotometra sirds ir vairākas lādiņsaites matricas jeb CCD kameras, kas vienlaicīgi novēros un fiksēs simtiem tūkstošu zvaigžņu spožuma izmaiņas. Fotometra aptvertais laukums ir ļoti plašs. Tas ir līdzvērtīgs izstieptai plaukstai, kuru jūs pavēršat pret debesīm.

Keplera teleskopa būvniecību nodrošināja kompānija Ball Aerospace & Technologies Corp. Projekta vadību veic NASA JPL. Sākotnējais plānotais projekta ilgums ir 4 gadi, kura ietvaros tiks novērots Piena Ceļa galaktikas reģions, kurā atrodas Saules sistēma.

 

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!