ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Jūtas teleskopa pirmā gaisma


Publicēts: 5.11.2009

Jūtas universitātes observatorijas jaunais, 860 000 USD vērtais projekts - 32'' teleskops un observatorija - svin "pirmo gaismu". 2009. gada 15. oktobra naktī Viljarda Ekles observatorijas jaunais reflektors, kas paredzēts izpētes un izglītošanas darbam, nofotografēja savu pirmo objektu - spirālveida galaktiku NGC 891.

Jaunā observatorija atrodas aptuveni 3 kilometru augstumā uz Frisko kalna netālu no Milfordas Jūtas štatā. Teleskopu būvēja kompānija DFM Engineering.

Oficiālā teleskopa iesvētīšana un atklāšana paredzēta 11. novembrī Soltleiksitijā. Simpozija ietvaros uzstāsies universitātes mācību spēki, gan atskatoties pagātnē uz paveikto, gan iezīmējot nākotnes ieceres saistībā ar astronomiju un jaunuzcelto observatoriju.

Finansējumu observatorijas celtniecībai un teleskopa būvniecībai nodrošināja vairāki fondi, ziedojot vairāk nekā 700 000 USD. Pati universitāte investēja aptuveni 50 000 USD. Šobrīd universitātes mācību spēki ir pieteikušies grantam, lai varētu nodrošināt observatorijas attālinātu vadību jau 2010. gada vasaras nogalē.

Turpmākos dažus mēnešus tiks veikta teleskopa kalibrēšana un novērošanas apstākļu izvērtēšana. Zinātniskie pētījumi varētu sākties nākamā gada pavasarī. Iespējams, ka studenti teleskopu varēs sākt izmantot jau ātrāk, ja izdosies iegūt finansējumu automašīnas iegādei, lai observatorijā varētu nokļūt arī sniegainajos ziemas mēnešos.

 

University of Utah

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!