ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Krievi glābs pasauli


Publicēts: 30.12.2009

Krievijas zinātnieki gatavojas izstrādāt pasaules glābšanas plānu, lai Zemi pasargātu no iespējamās sadursmes ar milzu asteroīdu 2036. gadā.

"Mēs sapulcēsimies, lai spriestu, ko ir iespējams izdarīt lietas labā," pastāstīja Anatolijs Perminovs. Zinātnieku mērķis ir atrast metodi kā pasargāt Zemi no asteroīda Apofisa, kas varētu sadurties ar Zemi 2036. gadā. "Tās ir cilvēku dzīvības, kuras mēs gribam glābt," piebilda Perminovs.

"Labāk ir iztērēt dažus simtus miljonus dolāru, lai radītu sistēmu, kas ļauj novērst sadursmi, nekā gaidīt, kamēr tas notiks un bojā ies simtiem tūkstošiem cilvēku," teica Perminovs.

Apofiss ir asteroīds, kura diametrs ir aptuveni 350 metri. Tā sadursme ar Zemi tiek prognozēta jau 2036. gadā, lai gan varbūtība ir visai niecīga.

Perminovs uzskata, ka šāda mēroga projektam būtu jābūt starptautiskam, iesaistot visas kosmosa lielvalstis - Krieviju, Eiropas Savienību, ASV un Ķīnu. Viņaprāt vajadzētu uzbūvēt aparātu, kas būtu paredzēts, lai novērstu Apofisa iepējamo sadursmi ar Zemi.

"Nebūs nekādu kodolsprādzienu," skaidroja Perminovs. "Viss tiks darīts saskaņā ar fizikas likumiem. Mēs to visu izpētīsim."

Jaunākie NASA dati liecina, ka varbūtība, ka Apofiss 2036. gada 13. aprīlī sadursies ar Zemi, ir nokritusies no 1:45 000 līdz 1:250 000. Savukārt 2029. gadā asteroīds palidos garām Zemei aptuveni 30 000 kilometru attālumā cauri zonai, kurā atrodas daži mākslīgie pavadoņi.

AFP

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!