ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini, kas tas ir


Publicēts: 8.03.2010

Nē, konkurss gan neatsākas, bet attēls, kas aplūkojams zemāk, ir ļoti interesants. Jāsaka uzreiz, ka fotogrāfijā redzamais objekts meklējams tepat Saules sistēmā. Tas ir mākslīgas izcelsmes objekts. Fotogrāfija tapusi 2008. gada 13. martā.

Tieši 2008. gada 13. martā 195 kilometru attālumā ar ātrumu 34 540 km/h garām Vācijas mākslīgajam pavadonim TerraSAR-X patraucās garām attēlā redzamais objekts. Tikšanās ilga tikai trīs sekundes, kas bija pietiekami ilgs laiks, lai TerraSAR-X nofotografētu šo aptuveni 100 metrus garo objektu.

Tikai dažas stundas vēlāk objektam pietauvojās vēl viens mākslīgas izcelsmes objekts, kas uz to nogādāja Japānas loģistikas moduli.

Ja pēc pirmās rindkopas kāds vēl varētu šaubīties par attēlā redzamo objektu, tad otrā rindkopa liek skaidri noprast, kas tas ir. Tieši tā - attēlā redzama Starptautiskā kosmiskā stacija, kas fotogrāfijas tapšanas brīdī jau bija patiesi starptautiska. SKS veidoja gan Krievijas, gan ASV moduļi, kā arī bija uzstādīts Eiropas modulis Columbus. Seši no astoņiem Saules paneļiem darbojās.

Izrādās, ka TerraSAR-X varētu fotografēt kosmisko staciju 10 līdz 11 reizes mēnesī. Sadursmes draudi? Nekādi, jo abi kosmosa kuģi atrodas pietiekami tālu viens no otra.

TerraSAR-X nav aprīkota ar optisko kameru, bet radaru, kas neredz virsmu. Mikroviļņu diapazona signāls tiek daudz intensīvāk atstarots no malām un stūriem. Virmas, kas ir gludas, piemēram, Saules paneļu uztverošā virsma, radara signālu novirza, nevis atstaro, tādēļ šīs stacijas daļas radara attēlā redzamas melnā krāsā. Attēla izšķirtspēja ir viens metrs.

 

OnOrbit

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!