ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Mēness visurgājēja riteņi no Michelin


Publicēts: 15.01.2009

Jāsaka gan uzreiz, ka Mēness automobiļa demo versijai riteņi tiešām ir no visparastākās gumijas, līdzīgi tiem "apaviem", kadus uz Zemes izmanto automašīnām. Toties īstajam visurgājējam, kurš varētu nonākt uz Mēness virsmas ap 2020. gadu, būs Michelin ražoti, īpaši riteņi.

Savdabīgā izskata riteņi tapuši Michelin zinātniskajās laboratorijās. Tie nav no gumijas, bet no īapši izturīgiem kompozītmateriāliem.

"Michelin jau vairāk kā 20 gadus sadarbojas ar NASA, apgādājot ar riepām vairākkārt izmantojamos kosmosa kuģus. Šobrīd mēs esam spēruši soli vēl ciešākas sadarbības virzienā, lai piedalītos nākamās paaudzes kosmosa izpētes procesos," teica Deivids Stafords no Michelin. "Šis projekts demonstrē Michelin spēju izstrādāt sarežģītām prasībām atbilstošas tehnoloģijas."

Michelin Mēness ritenis ir veidots uz Michelin Tweel (R) bāzes. Ritenim ir ļoti laba saķere ar virsmu un tajā pašā laikā niecīga pretestība, kas ļauj tam viegli un droši pārvietoties pa Mēness krāteriem un putekļiem. Tas ir viegls, bet spēj izturēt 3,3 reizes lielāku slodzi kā Apollo modeļi. Kompozītmateriāli, kas radīti kopā ar Klemsonas universitāti un kompāniju Milliken & Co, saglabā izturību un darba spējas pat ļoti zemās temperatūrās.

"Jauno tehnoloģiju var pielietot ne tikai Mēness misijām," piebilda Stafords. "Tā būtu noderīga ikvienā vietā, kur ir nepieciešama augsta mobilitāte, neliels svars un zema pretestības spēja."

Michelin Mēness ritenis sākotnēji tika izmēģināts uz visurgājēja Scarab, kas ir miniatūra ģeoloģisko paraugu laboratorija, kas spēj darboties ar minimāliem enerģijas resursiem. Izmēģinājumi notika 2008. gada oktobra beigās, Havaju salās, kur augsnes materiāli, dabīgie šķēršļi un virsmas īpatnības vislabāk simulē Mēness polāros reģionus.

collect SPACE

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!