ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Gaismas buru projekts turpinās


Publicēts: 11.11.2009

"Mēs esam atgriezušies," teica The Planetary Society izpilddirektors Luiss Frīdmens. "Ar vēl ambiciozāku Saules buru programmu nekā mūsu iepriekšējā avantūra."

The Planetary Society ir uzstādījusi mērķi jau 2010. gadā palaist kosmosa kuģi, kas darbotos tikai uz Saules enerģiju. Jauno Saules buru projektu atbalstījis kāds anonīms ziedotājs, kurš atvēlējis veselu miljonu USD.

LightSail ir inovatīva programma, kuras ietvaros startēs trīs atsevišķi kosmosa kuģi, sākot ar LightSail-1, kurš demonstrēs kosmosa kuģa iespējas darboties tikai ar Saules enerģiju, atrodoties zemajā orbītā ap Zemi. LightSail-2 un 3 ir vēl ambiciozāki projekti, kuru mērķis ir aizlidot tālāk.

Izmantojot pēdējo piecu gadu sasniegumus mikro- un nano- kosmosa kuģu tehnoloģijās, LightSail-1 tiks izveidots no trim Cubesat pavadoņiem.

"Lai Saules gaisma spētu virzīt mūs kosmosā, vajag lielu buru, kas pievienota mazam kosmosa kuģim. LightSail-1 buras spēj ietilpt trīs litru tilpumā, pirms tās atritināsies kosmosā," teica biedrības viceprezidents Bils Naijs.

LightSail projekta ietvaros zinātnieki centīsies radīt tehnoloģijas, kas ļaus radīt stabilas Zemes novērošanas platformas, Saules vētru monitorēšanu un iespējas pārvietoties Saules sistēmas ietvaros, nevadājot līdzi smago degvielas kravu.

"Burāšana ar gaismas palīdzību ir mūsu ceļš uz zvaigznēm, uz kura ir daži ļoti svarīgi zinātniski un tehniski risinājumi, kas varētu palīdzēt aizsargāt mūsu planētu un izpētīt citas pasaules," piebilda biedrības prezidents Džims Bells.

Saules buras darbina nevis Saules vējš, bet gan atstarotās gaismas spiediens. Fotonu spiediens pret spoguļvirsmu var pastāvīgi mainīt orbitālo enerģiju un kosmosa kuģa ātrumu.

LightSail-1 buru veidos četras trijstūra buras, kas kopā veidos milzu pūķim līdzīgu formu. Kopējā platība būs aptuveni 32 m2. Kosmosa kuģis atradīsies aptuveni 800 km augstumā virs Zemes.

LightSail-2 ietvaros kosmosa kuģa uzdevums ir sasniegt vēl tālāku orbītu, savukārt LightSail-3 dosies uz Saules-Zemes sistēmas L1 punktu, kur šis kosmosa kuģis darbosies arī kā Saules laikapstākļu novērošanas pavadonis.

The Planetary Society pirmais mēģinājums palaist Saules buras beidzās neveiksmīgi, jo nesējraķetei Volna neizdevās sasniegt Zemes orbītu.

 

The Planetary Society

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!