ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

GOCE, Heršels, Planks, Keplers un Soyuz TMA-13


Publicēts: 9.04.2009

Tā kā šobrīd ir ienākušās vairākas ziņas par daudziem kosmosa kuģiem - GOCE, Heršels, Planks, Keplers un Soyuz TMA-13 - tad apkoposim tās vienā, lai mazāk tinte un papīrs jātērē. Acu baudījumam pievienojām dažas Soyuz TMA-13 nolaišanās fotogrāfijas.

GOCE ļoti jutīgais gradiometrs ir ieslēgts un sācis "ražot" datus. Varētu teikt, ka šis instruments ir GOCE sirds, kas ir paredzēts, lai izmērītu Zemes gravitācijas lauku ar ļoti lielu precizitāti. "Mēs esam ļoti apmierināti ar datiem, kas iegūti kopš mēs ieslēdzām gradiometru," pastāstīja GOCE projekta menedžeris Danilo Muzi. Ar gradiometra ieslēgšanu ir pabeigta satelītu sistēmu aktivēšana.

Heršela un Planka starta datums ir noteikts. Abus instrumentus orbītā nogādās Ariane 5 nesējraķete jau šā gada 6. maijā.

Savukārt Keplers veiksmīgi ticis vaļā no putekļu vairoga, kas nozīmē, ka visai drīz sāksies planētu medības. "Vairogs atbrīvojās un aizlidoja tieši kā bija plānots," pastāstīja Keplera misijas vadītājs Džeimss Fensons no JPL. Keplers startēja 2009. gada 6. martā. Putekļu vairogs lidos ap Sauli pa orbītu, kas ir līdzīga Keplera orbītai.

Soyuz TMA-13 ir veiksmīgi nosēdies, nogādājot atpakaļ uz Zemes Maiklu Finki, Juriju Lončakovu un ASV tūristu, multimiljardieri Šarlu Simonī. Finke un Lončakovs Starptautiskajā kosmiskajā stacijā bija pavadījuši sešus mēnešus. Savukārt Simonī tas jau bija otrais lidojums kosmosā.

NASA, ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!