ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Dzīve uz citām planētām

Kā izdzīvot uz Marsa?

Kā izdzīvot uz Marsa?


Publicēts: 25.04.2019
Cilvēku kolonijas uz Mēness, Marsa, asteroīdiem vai citiem Saules sistēmas ķermeņiem. Lai arī pagaidām šī vīzija šķiet pārdroša, valstu aģentūras un privātās kompānijas jau tagad domā, kā turp droši nogādāt cilvēkus un nodrošināt drošu un ilgtspējīgu uzturēšanos galamērķī. NASA sadarbībā ar vairāku universitāšu speciālistiem ir izveidojuši Elastīgu…
Kā aizbēgt no Zemes: SpaceX versija

Kā aizbēgt no Zemes: SpaceX versija


Publicēts: 28.09.2016
Kā kolonizēt Marsu? SpaceX kompānijas vadītājam Elonam Maskam ir plāns. Kā viņš pats izteicās Starptautiskajā astronautikas kongresā (IAC), kas šogad notiek Gvadalahārā (Meksika), tad tas nav mākslinieka skatījums, tie ir reāli aprēķini un modeļi, kas ir tehnoloģiski realizējami. Aptuveni stundu garās prezentācijas laikā Masks iepazīstināja ar plānu,…
Deviņas tehnoloģijas no

Deviņas tehnoloģijas no "Marsietis"


Publicēts: 21.08.2015
Iespējams, ka tā ir krāsa, iespējams, ka visai straujā pārvietošanās pa debesu jumu cauri zvaigznājiem, bet varbūt kaut kas pavisam netverams un neizskaidrojams, kas padara Marsu īpaši pievilcīgu un iztēli rosinošu. Agrīnie novērojumi ar teleskopiem rosināja domas par saprātīgu būtņu radītiem kanāliem. Doma par apdzīvoto Marsu bija tik reāla, ka 1938.gadā…
Skābeklis uz Mēness

Skābeklis uz Mēness


Publicēts: 16.08.2009
Mēness ir nākamais mērķis, uz kuru plānot nokļūt NASA un tās sabiedrotie. Arī Ķīnas un Indijas iecerēs ietilpst Mēness iekarošana. Tomēr Mēness nav no tām viesmīlīgākajām un dzīvībai noderīgākajām vietām. Iespējams Kembridžas universitātes zinātniekiem ir izdevies kaut nedaudz uzlabot Mēness bonusus.
WALL-E uz Mēness

WALL-E uz Mēness


Publicēts: 26.02.2009
Tiek dizainēti jauna veida Mēness roboti, kas varētu līdzēt sagatavot vietu cilvēku apmetnei un nolaišanās laukumam plānotajā Mēness bāzē. Tie būtu nelieli visurgājēji, ap 300 kg smagi, vadāmi, bet ar lielu autonomiju, un tie spētu sagatavot bāzi 6 mēnešu laikā.
Astronauts: Mēness, Marss un tālāk

Astronauts: Mēness, Marss un tālāk


Publicēts: 25.02.2009
Jums, kas taisījāties doties vienvirziena lidojumā uz Marsu, ir kāda priecīga ziņa. Nākamā gada laikā šāda iespēja varētu uzrasties. Vairāku kompāniju grupa darbojas, lai kosmiskos piedzīvojumus piedāvātu plašākam interesentu lokam. Tā kā gatavojieties, apgūstiet zināšanas, lai nākamgad nejustos kā zilonis trauku veikalā.
170 zīdtārpiņi pusdienās

170 zīdtārpiņi pusdienās


Publicēts: 15.01.2009
Slavenais Zīda ceļš, Ķīna un zīdtārpiņi - par to jūs noteikti esat dzirdējuši. Niecīgie kāpuri, kuru vērptais pavediens reiz bija vērtīgāks par cilvēku dzīvībām, tagad var izrādīties ne mazāk svarīgi, lai nodrošinātu cilvēku pastāvēšanu kosmisko lidojumu laikā.
Orientēšanās uz Mēness

Orientēšanās uz Mēness


Publicēts: 22.07.2008
Tie, kas kaut reizi savā mūžā ir izbaudījuši GPS priekšrocības, noteikti šo servisu izmantos atkal un atkal. Lai gan uz Zemes ir iespējams orientēties arī pēc ceļa zīmem un citiem objektiem, uz citām planētām un debesu objektiem šāda orientācija nav iespējama. Apmaldīties uz Mēness vai Marsa, kad skābeklis ir ierobežotā daudzumā, nebūtu patīkami.
Sekss kosmosā

Sekss kosmosā


Publicēts: 13.07.2008
Nē, Starspace.lv nav kļuvusi par kārtējo dzelteno lapeli, kas apmeklētāju piesaistīšanai izmanto lētus paņēmienus. Tuvojas brīdis, kad cilvēks dosies kosmosā uz ilgāku laiku - Mēness bāze, ceļojums uz Marsu. NASA nostāja patlaban ir - "Mēs nepētām seksualitāti kosmosā". Toties NASA zinātnieks Džeisons Krings uzskata, ka šo aspektu nedrīkst atstāt novārtā.
Ar puvušām olām uz Marsu!

Ar puvušām olām uz Marsu!


Publicēts: 7.05.2008
Ja nedzīvojat kalnu alā un pēdējo cilvēku neesat redzējis pirms 30 gadiem, palūkojieties apkārt uz saviem kolēģiem, ģimenes locekļiem, tiem, ar kuriem kopā braucat tramvajā. Vai spētu kopā ar vēl jebkuriem diviem cilvēkiem pavadīt šaurā telpā vismaz 3 gadus?
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!