ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Saules sistēmas pirmsākumi

Zvaigžņu gaismas apspīdētie

Zvaigžņu gaismas apspīdētie


Publicēts: 6.07.2021
2011.gadā, analizējot automatizētās zondes Genesis savāktos Saules vēja daļiņu paraugus, zinātnieki konstatēja, ka skābekļa izotopi uz Saules atšķiras no tiem, kas atrodami uz Zemes un citiem Saules sistēmas objektiem. Šo atšķirību var izskaidrot ar spēcīgu ultravioleto starojumu, kas apstarojis protoplanetārā diska materiālu. Kas ir šī starojuma avots?…
Tejas meklējumos

Tejas meklējumos


Publicēts: 10.04.2009
Kamēr daudzi meklē noslēpumaino Nibiru, NASA ir ķērusies pie citas planētas medībām. STEREO zondes šobrīd ielido noslēpumainā visuma reģionā, lai meklētu senas planētas atliekas, kas palīdzētu atrisināt Mēness rašanās mīklas.
Mazais Sprādziens

Mazais Sprādziens


Publicēts: 7.10.2008
Aptuveni deviņus miljardus gadus pēc Lielā Sprādziena nogranda Mazais Sprādziens. Triecienvilnis saspieda blīvu, putekļainu gāzes mākoni, kas sarāvās, lai radītu Sauli un planētas. Kārnegī institūta Zemes magnētisma departamenta astrofiziķiem ir izdevies atklāt Saules sistēmas pirmsākumu detaļas.
Samainīt vietām planētas

Samainīt vietām planētas


Publicēts: 18.12.2007
Iespējams, ka 4 miljardus gadu senā pagātnē Urāns un Neptūns ir samainījušies ar orbītām. Pie šāda secinājuma ir nonācis Stīvs Dešs, astrofiziķis no Arizonas universitātes, kas uzskata, ka gāzes giganti ir veidojušies vismaz divas reizes tuvāk nekā šīs planētas atrodas patlaban.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!