ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

3D Prometejs


Publicēts: 23.02.2010

3D ir moderni. Katrs sevi cienošs pilsonis zina, ka ir tāds 3D. Lielākā daļa ir pat redzējuši filmu Avatārs 3D. Šoreiz Cassini piedāvā jums aplūkot Prometeju 3D.

Pēc savas formas Prometejs atgādina milzu vali. Attēlā labi redzama Saturna pavadoņa neregulārā forma un apaļās rētas, atgādinot par tā vētraino vēsturi. Šie krāteri ir senas bombardēšanas sekas.

Prometejs ir viens no Saturna iekšējiem pavadoņiem. Tā orbīta atrodas aptuveni 140 000 kilometru attālumā no milzīgās gāzu planētas. Prometejs platākajā vietā ir 86 kilometrus plats. Šo poraino, ledaino pasauli 1980. gadā atklāja NASA Voyager 1 attēlos.

NASA zonde Cassini attēls fotografēts ar šaurleņķa kameru. 2009. gada 26. decembrī tika nofotografēti divi melnbalti attēli, kuri vēlāk tika sakombinēti, lai izveidotu šo trīsdimensiju fotogrāfiju.

Atcerieties, šim attēlam nederēs tās brilles, ko pa kluso esat aizņēmušies no Parex Plaza, bet gan visparastākās zili sarkanās. Viena no iespējām iegūt šādas brillītes, ir pasūtot 3D Universe izdevumu no Astronomy Now.

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 28.02.2023 - Noķer zvaigzni