ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Vēl tuvāk mērķim


Publicēts: 30.06.2010

Marsa visurgājēja Opportunity komanda neoficiāli sākusi piešķirt nosaukumus Pūļa krātera apkārtnē redzamajiem virsmas veidojumiem, plānojot maršrutu, kurus objektus visurgājējs varētu apmeklēt pēc kāda laiciņa.

Jaunākajā Pūļu krātera fotogrāfijā, kas nesen sasniedza Zemi, redzami daudzi objekti, kuri nebija saskatāmi agrākajos attēlos. Atsevišķi objekti ir sasaistāmi ar vietām, kas saskatāmas no orbītas fotografētajos attēlos.

Šis attēls ir iegūts ar superizšķirtspējas metodi, kad tiek kombinēta informācija no vairākām fotogrāfijām, kurās redzams viens un tas pats objekts, lai iegūtu augstākas izšķirtspējas attēlus.

Pūļu krāteris ir Opportunity "svētais grāls" kopš 2008. gada vasaras, kad visurgājējs pabeidza pētīt Viktorijas krāteri, kurā tas pavadīja divus gadus. 2010. gada pavasarī visurgājējs bija nobraucis vairāk kā trešo daļu no 19 kilometrus garā ceļa.

Pūļu krāteris ir interesants izpētes mērķis, jo ar NASA zondes Mars Reconnaissance Orbiter spektrometru ir izdevies tajā atklāt mālus. Šie minerāli ir pamanīti daudzās vietās no orbītas, bet zinātniekiem nav bijusi izdevība tos izpētīt tuvāk. MRO spektrometra dati palīdzēs izvēlēties vislabāko vietu Pūļu krāterī, kurp vadīt Opportunity.

Pūļu krātera objektu nosaukumiem tiek izmantotas vietas, kuras savā ceļojumā no 1769. līdz 1771. gadam apmeklēja kapteinis Džeimss Kuks.

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!