ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Sirenum Fossae krāteri


Publicēts: 6.02.2010

Eiropas kosmosa aģentūras zonde ir nofotografējusi Marsa dienvidu augstienē esošā Sirenum Fossae reģiona jaunos un vecos krāterus ar augstas izšķirtspējas stereo kameru.

Fotogrāfijā redzama daļa no Sirenum Fossae, kas atrodas uz ziemeļiem no Magelhena krātera. Kopējā attēlā redzamā platība ir aptuveni 29 450 km2, kas ir Beļģijai līdzvērtīga platība. Attēla izšķirtspēja ir 29 metri uz pikseli.

Sirenum Fossae stiepjas aptuveni 2500 kilometrus uz dienvidrietumiem no Tharsis vulkāniskā reģiona, kurā atrodas slavenais Olimpa kalns (Olympus Mons), kas ir augstākais vulkāns Saules sistēmā.

Dienvidu augstiene ir vecāka nekā Ziemeļu zemiene, pamatojoties uz krāteru skaitu. Dienvidu augstienē krāteru ir krietni vien vairāk. Bieži sastopami lieli krāteri, kuru diametrs pārsniedz 50 kilometrus un kuri ir būtiski erodējuši, kas liecina par to, ka krāteri veidojušies sen. Samērā daudz ir kompleksu krāteru, kas veidojušies, vecākos krāteros vai to apkārtnē ietriecoties objektiem un radot jaunākus krāterus.

3D briļlu īpašniekiem iespējams apskatīt stereo attēlu.

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!