ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Nosēšanās vietu meklējot


Publicēts: 1.12.2007

Zinātnieki ir ieguvuši jaunus Marsa attēlus, kombinējot dažādos krāsu kanālos savāktos datus no HiRISE kameras, kas atrodas uz ap Marsu riņķojošā automātiskā kosmosa kuģa Mars Reconnaissance Orbiter. Šie attēli palīdzēs izvēlēties labāko nosēšanās vietu Martian Explorer projektam, kurš kā paredzēts uz sarkanās planētas virsmas nonāks 2010. gadā.

HiRISE kamera sastāv no 10 sarkanajiem filtriem, diviem zili-zaļajiem un 10 infrasarkanajiem. Projekta ietvaros tika izstrādāta specifiska programma, kas šos vienkrāsainos attēlus apstrādā un gala rezultātā uzģenerē krāsainu.

Šā darba rezultātā tika iegūti 143 detalizēti, krāsaini attēli un41 sekundi garš video klips, kurā redzams Nili Fossae reģions uz Marsa. Fotografētas tika 30 potenciālās nosēšanās vietas.

Nili Fossae apvidū ir reģistrēts viens no lielākajiem mālu atsegumiem. Attēlā tumši zilā krāsā redzamie ir vulkāniskie ieži. Gaišākie reģioni ir māliem bagāti ieži, kas iespējams satur ūdeni un organiskas vielas. Šādā vietā būtu iespējama dzīvība.

Holdena krāteris atrodas reģionā, kas saucas Margaritifer Terra. Krātera dibenā ir dziļas gravas, kuras iespējams radījis tekošs ūdens. Tiek lēsts, ka nosēdumi ir aptuveni 3.8 miljards gadu veci, kad uz Marsa iespējams vēl bija ūdens.

Šajā attēlā redzami slāņaini nosēdumi, kas atrodami Candora aizā. Laika gaitā tos ir skārusi erozija un tās rezultātā izveidojušās stāvas un asas klintis.

HiRISE ir nofotografējusi daļu no Nili Fossae apgabala, kurā redzami bagātīgi māla atsegumi. Šā attēla krāsa ir mainīta, lai labāk izceltos dažādu minerālu ieži. Lillā krāsā attēloti vulkāniskas izcelsmes ieži. Oranžajos krāsas laukumos atrodas māliem bagāti paraugi, savukārt zilie laukumi liecina par piroksēna klātbūtni.

SPACE.com

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!