ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

NEOWISE pirmā komēta


Publicēts: 2.03.2014

NASA NEOWISE projekta ietvaros ir izdevies atklāt jaunu komētu C/2014 C3 (NEOWISE), kas atklāšanas brīdī atradās 230 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Atgādināsim, ka NEOWISE ir plaša lauka teleskops, kas infrasarkano staru diapazonā pēta Saules sistēmu, lai meklētu Zemei tuvos objektus.

"Esam ļoti priecīgi, ka ir izdevies atklāt šo ledaino viešņu no Saules sistēmas tālākajiem nostūriem," pastāstīja Eimija Maincere no NASA Reaktīvo dzinēju laboratorijas (JPL). "Tā ir dīvaina komēta, jo tā riņķo retrogrādi, kas nozīmē, ka tā kustas pretējā virzienā ap Sauli, salīdzinot ar Zemi un citām planētām."

C/2014 C3 (NEOWISE) tika atklāda 2014. gada 14. februārī. Lai arī komētas orbīta vēl tiek precizēta, redzams, ka tā ir ieradusies no ļoti tāliem Saules sistēmas apgabaliem.

Šī ir pirmā komēta, kuru izdevies atklāt kopš NEOWISE projekta uzsākšanas. Sākotnējās misijas (WISE) laikā tika atklāta 21 komēta.

WISE projekts noslēdzās 2011. gadā un kosmiskais aparāts tika "iemidzināts". 2013. gadā sākās NEOWISE projekts, kura ietvaros septembrī plaša lauka observatorijas darbība tika atjaunota, lai to izmantotu Zemei tuvo objektu populācijas pētījumiem.

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: