ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kas ir 2010 AL30?


Publicēts: 13.01.2010

13. janvārī objekts 2010 AL30 palidos garām Zemei 130 000 kilometru attālumā. Astronomi un citi interesenti varēs vērot objektu kā 14 lieluma zvaigzni, kad tas brāzīsies cauri Oriona, Vērša un Zivs zvaigznājiem

Objekta diametrs ir 10 metri un patlaban netiek prognozēta iespēja, ka tas varētu sadurties ar Zemi. Interesanti, ka tā orbitālais periods ir aptuveni viens gads. Šis fakts daļai zinātnieku liek domāt, ka patiesībā tas ir cilvēka radīts objekts un nevis asteroīds.

Tomēr iespējams, ka tā ir tikai sagadīšanās, ka objekta orbitālais periods ir tāds pats kā Zemei, un tas ir tikai viens no asteroīdiem, nevis kāds cilvēka radīts mākslīgais objekts.

"Ir maz ticams, ka tas ir mākslīgs. Tā orbīta neatgādina nevienu kosmisko kuģu trajektoriju," pastāstīja Alans Herris no Kosmosa zinātnes institūta. "Tam ir perfekta Zemes orbītu šķērsojoša trajektorija," kas liek domāt, ka tas ir kārtējais parastais asteroīds.

Interesanti, ka šo objektu pamanīja tikai 11. janvārī, kas ir divas dienas pirms potenciālās sadursmes. Protams, šāda izmēra objekti Zemi neapdraud, jo visbiežāk tādi sadalās jau augstu atmosfērā.

 

Discovery

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!