ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Jauna komēta Kasiopejas zvaigznājā


Publicēts: 10.04.2009

Lulina komēta jau ir attālinājusies no Zemes. Debesis nevar palikt tukšā, tādēļ ir atradusies jauna, pietiekami spoža komēta, kuru var saskatīt jau nelielā teleskopā vai pietiekami spēcīgā binoklī. Ji-SWAN komēta šobrīd skatāma Kasiopejas zvaigznājā.

Lai arī izskatās, ka C/2009 F6 nebūs redzama ar neapbruņotu aci, pat nelielos teleskopos un spēcīgos binokļos šī pūkainā zvaigzne tomēr ir labi saskatāma.

Komētu atklāja Korejas astronoms-amatieris Daeams Ji šā gada 26. martā. Informācija nesasniedza Astronomisko telegrammu centrālo biroju (CBAT) Smitsona astrofizikas observatorijā Kembridžā līdz pat 4. aprīlim, kad komētu SWAN attēlos atrada profesionāls astronoms Robs Metsons. Kad CBAT astronomi atklāja, ka abos ziņojumos aprakstīts viens un tas pats objekts, komēta tika nosaukta par Ji-SWAN (C/2009 F6).

Šobrīd komēta pārvietojas pa izteikti parabolisku orbītu. Patlaban tā atrodas Kasiopejas zvaigznājā, bet mēneša otrajā pusē varēsiet to meklēt jau Perseja zvaigznājā. Patlaban tā ir redzama kā aptuveni 8,5 lieluma objekts.

11. aprīlī C/2009 F6 atradīsies pavisam tuvu Kasiopejas alfa zvaigznei Šedaram. 23. un 24. aprīlī tā lidos garām Perseja zvaigznājā esošajai Dubultkopai, kuru veido NGC 884 un NGC 869. Perihēliju tā sasniegs 8. maijā, kad komēta atradīsies  190 miljons kilometru attālumā no Saules. Komēta Saules sistēmas iekšienē ielido pirmo reizi, tā kā astes zvaigzne var sagādāt arī pārsteigumus.

Izmantojiet izdevību un sameklējiet šo komētu, kas šķiet, ka būs spožākā aprīļa mēneša komēta.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!