ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

ISON kļūst tikai skaistāka


Publicēts: 18.10.2013

Jaunākajā Saules virzienā lidojošās komētas ISON attēlā, kas fotografēts ar Habla teleskopu, redzams, ka komēta joprojām ir vesela, par spīti dažām prognozēm, ka tās trauslais ledus kodols varētu sadalīties. Vistuvāk Saulei ledainā viešņa atradīsies 28. novembrī.

9. oktobrī tapušajā attēlā komētas kodols nav redzams, jo tas ir salīdzinoši mazs. Tiek lēsts, ka komētas kodola diametrs ir mazāks nekā 2 kilometri. Ja kodols būtu sadalījies, Habla teleskopa fotografētajā attēlā būtu redzami vairāki fragmenti.

Vēl jo vairāk, komētas koma, kas ieskauj kodolu, ir simetriska un viendabīga. Tā tas nebūtu, ja kodols būtu sadalījies. Arī putekļu strūkla, kuru varēja redzēt aprīlī fotografētajos komētas attēlos, ir pazudusi.

Fotografēšanas brīdī komēta atradās tuvāk Saulei nekā Marsa orbīta, aptuveni 284 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Vistuvāk mūsu planētai ledainā viešņa atradīsies 26 decembrī, kad ISON no Zemes šķirs tikai 64,2 miljoni kilometru.

Tika izmantoti divi filtri - zilais un sarkanais. Kopējais ekspozīcijas garums bija 29 minūtes. Attēla izšķirtspēja ir 55 kilometri uz pikseli.

Komētas aste izskatās sarkanāka, jo putekļi efektīvi atstaro sarkano gaismu. Savukārt koma izskatās zilgana, jo tajā ir maz putekļu. Tā sastāv no gāzēm, kuras izdalās no komētas kodola.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!