ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Asteroīds + asteroīds = komēta


Publicēts: 20.01.2010

Kaut kas neparasts notika aptuveni 400 miljons kilometru attālajā asteroīdu joslā. Astronomi uzskata, ka viņi ir bijuši liecinieki vēl agrāk neredzētai sadursmei starp diviem asteroīdiem. Iespējams, ka tieši šīs sadursmes rezultātā ir radies neparastais objekts, kas izskatās kā komēta, bet dzīvo starp asteroīdiem.

Neparasto objektu atklāja 2010. gada 6. janvārī LINEAR projekta ietvaros. Objekta orbīta atrodas tur, kur agrāk nav novērota neviena komēta - galvenajā asteroīdu joslā. Objektam piešķirts nosaukums P/2010 A2.

Parasti komētām ir raksturīga elipsveida orbīta, kad tās pietuvojas Saulei un izaudzē garas gāzu un putekļu astes. Asteroīdiem savukārt raksturīgas cirkulāras orbītas un tie nav tik gaistoši kā komētas.

Astronomi ir pārliecināti, ka viņiem ir izdevies novērot sadursmi starp diviem asteroīdiem, kuras rezultātā radies gāzu un putekļu mākonis. Objekta atstātajā astē esot redzamas asteroīdu atlūzas, kas apstiprina sadursmes hipotēzi.

Asteroīdu josla ir atlūzu pārpilna, bet nekad agrāk nav izdevies novērot sadursmi.

Komētu speciālisti cer, ka izdosies šo objektu aplūkot ar Habla un Spitzera teleskopiem, lai labāk izpētītu tā īpašības un iespējamo izcelsmi.

 

Skymania, Discovery, Sky & Telescope

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!