ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Asteroīds 2014 UR116


Publicēts: 10.12.2014

Zemei tuvojas 400 metrus liels asteroīds 2014 UR116, kuru 2014. gada 27. oktobrī atklāja MASTER-II observatorijā Kislovodskā (Krievija). Šis asteroīds ir augstāks par Latvijas Televīzijas torni un lielāks arī par mūsu "kalnu" Gaiziņu. Lielāks pat par Munameģi! Tomēr, lai arī kā mediji necenstos, šis asteroīds nav drauds mūsu planētai tuvākos 150 gadus, vismaz.

Tas ir visai tipiski, ka atklājot jaunu asteroīdu, jo īpaši, ja tas ir Zemei tuvs asteroīds, medijos parādās informācija, ka Zemei draud briesmas. Neatkarīgi no objekta izmēra tiek solīts sākot no lokālām katastrofām līdz pat pašas planētas bojāejai. Protams, neaizmirstot, ka NASA un citas aģentūras slēpj vērtīgo informāciju.

Tieši tas ir noticis arī ar aptuveni 400 metrus lielo 2014 UR116, kas vienu orbītu ap Sauli veic 3 gados un Zemes tuvumā parādās periodiski.

Varat atviegloti nopūsties. Tuvākos 150 gadus šis asteroīds Zemei neradīs ne mazākos draudus. Ja nebūsim sevi iznīcinājuši paši, šajā laikā civilizācijai jau vajadzētu spēt vismaz "norakt" un pārstrādāt asteroīdus. Sliktākajā gadījumā, saspridzināt.

Ja nu tomēr patīk baidīties un justies apdraudētam no kosmosa, daudz labāk izmantot NASA JPL uzturēto sarakstu.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!