ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

TerreStar-1


Publicēts: 2.07.2009

TerreStar-1 sver 6910 kilogramus. Tas ir pasaulē lielākais komerciālais pavadonis. 1. jūlija vakarā, 20:52 pēc Latvijas laika to orbītā nogādāja nesējraķete Ariane 5, kas startēja no Franču Gviānas kosmodroma.

Tas bija trešais no septiņiem ieplānotajiem Ariane 5 startiem 2009. gadā. Tā kā orbītā nogādājamā krava bija milzīga, tas bija vienīgais satelīts, ko šoreiz orbītā nogādāja smagsvara nesējraķete. Parasti ar Ariane 5 ģeostacionārajā orbītā tiek nogādāti vienlaicīgi vismaz divi sakaru pavadoņi.

TerreStar-1 ir izcils ne tikai ar savu milzīgo masu, bet arī ar 18 metrus plato S-joslas antenu, kas tiks pilnībā "atritināta" nākamo nedēļu laikā. Kad tiks atlocīti abi Saules paneļi, pavadoņa "spārnu platums" būs 32,4 metri. Vairākus mēnešus tiks veikti pārbaudes darbi. Kompānija TerreStar Networks Inc. cer, ka komerciālajam tīklam šo satelītu varēs pieslēgt jau šī gada nogalē.

TerreStar-1 būvēja Kalifornijas kompānija Space Systems/Loral. Pavadonis paredzēts datu un balss pārraidei Ziemeļamerikas teritorijā esošajiem viedtālruņiem, kas izmanto 2 gigahercu jeb S-joslas diapazonu. Sistēma darbosies kopā ar uz zemes bāzētiem signālu pastiprinātājiem, kas nodrošinās signāla nepārtrauktību arī reģionos, kurus nesasniedz pavadoņa signāls.

Kompānija TerreStar turpinās šī tīkla izstrādi, kurā nepieciešams ieguldīt dažus simtus miljonu ASV dolāru.

"Šodienas starts ir TerreStar stāsta sākums," teica kompānijas prezidents Džefs Epšteins. "Mēs ticam, ka mums pavērsies neiedomājamas iespējas, gan komerciālajā, gan valsts sektorā. Mēs turpināsim pildīt savus solījumus, lai nodrošinātu kritisko sakaru nepārtrauktību, ar kurām saskaras valdība, ārkārtas situāciju iestādes un biznesa iestādes."

SPACE.com

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 28.02.2023 - Noķer zvaigzni