ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Panākta vienošanās par satelīta Venta-1 palaišanu orbītā


Publicēts: 11.12.2015

Beidzot ir panākta vienošanās ar Brēmenes pilsētas Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta Venta-1 palaišanu orbītā. Satelīta Venta-1 ievadīšana orbītā plānota 2016. gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti PSLV. Precīzs nesējraķetes starta datums vēl nav apstiprināts, jo tas ir atkarīgs no raķetes galvenās kravas gatavības.

Līguma parakstīšana ir noslēguma fāze nopietnam darba posmam, kas ietvēra pārrunas ar sadarbības partneriem, lai vienotos par satelīta Venta-1 palaišanas nosacījumiem, kā arī frekvenču saskaņošanu.

Pagājušajā mēnesī Ventspils Augstskola saņēmaValsts akciju sabiedrības„Elektroniskie sakari” apstiprinājumu, ka Venta-1 nepieciešamās radiofrekvences ir iekļautas starptautiskās radiofrekvenču koordinējošās organizācijas ITU Radiosakaru biroja Galvenajā frekvenču reģistrā MFIR un Venta-1 sakaru sistēma ieguvusi starptautisku juridisku aizsardzību. Nokļūšana MIFR reģistrā būtībā ir atļauja satelīta radioiekārtu darbināšanai noteiktajā orbītā. Tuvākajā laikā Ventspils Augstskola saņems arī formālu VAS “Elektroniskie Sakari” izdotu satelīta radioiekārtu lietošanas atļauju.

„Venta-1” riņķos ap Zemi aptuveni 600 km augstumā pa polāru orbītu – t.i. orbītu, kas šķērso Latviju un līdz ar to no satelīta būs iespējams saņemt informāciju, kā arī nosūtīt tam vadības komandas laika sprīdī, kamēr satelīts atrodas virs mums. Sakarus ar satelītu uzturēs no zemes stacijas Ventspils Augstskolā, kas kopš 2013. gada darbojas Augstskolas ēkā Inženieru ielā 101 un šobrīd ir vienīgā kolektīvā radiostacija Latvijas augstskolās.

Ventspils Augstskola

Komentāri

 1. Andron MacBeton tieši 11.12.2015 domāja šādi:

  Vai nauda šij rotaļlietai nāk no LV budžeta?

 2. Redaktors tieši 11.12.2015 domāja šādi:

  Ne tikai. Man šķiet, ka tīri no IZM budžeta varētu būt pat mazākā finansējuma daļa.

 3. 111 tieši 11.12.2015 domāja šādi:

  Kaut kā pēdējais teikums sviestaini skan. Kas tā par kolektīvo radiostaciju? Kāds sakars ar citām augstskolām?

 4. Nelabojams tieši 11.12.2015 domāja šādi:

  Beton, es būtu ar mieru kārtīgi maksāt visus nodokļus, ja zinātu, ka tie aiziet šādām lietām, nevis ministriju parazītu barotnēs un "sociāli atbalstāmo" bezdibenīgajās ķešās.

 5. Lativetis tieši 17.12.2015 domāja šādi:

  Prieks ka Latvieši kkā piedalās kosmosa izpētē.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!