ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Venēras izpētes aparāti

Pirmie attēli no Akatsuki

Pirmie attēli no Akatsuki


Publicēts: 11.12.2015
Japānas Kosmosa aģentūra (JAXA) ir apstiprinājusi, ka zonde Akatsuki ir veiksmīgi iegājusi orbītā ap Venēru. Elipsveida orbītas tālākais punkts atrodas 440 000 km attālumā, bet tuvākais - 400 km attālumā no Venēras. Vienu orbītu kosmiskais aparāts veic 14 dienu un 13 stundu laikā. Zonde lido Venēras griešanās virzienā. Akatsuki ir labā darba kārtībā.
Venēras Rītausma

Venēras Rītausma


Publicēts: 7.12.2015
Venērai beidzot ir izdevies tikt pie sava mākslīgā pavadoņa, kuru tā varēja iegūt jau pirms pieciem gadiem. Pavadonis Akatsuki jeb Rītausma beidzot ir veiksmīgi iegājis orbītā ap mākoņiem klāto planētu. Tuvāko dienu laikā misijas speciālisti noteiks, cik precīzi sasniegtā orbīta atbilst iecerētajai.
Visu gaišu, Venus Express!

Visu gaišu, Venus Express!


Publicēts: 18.12.2014
2014. gads ieies kosmosa izpētes vēsturē kā gads, kad Venēra zaudēja savu vienīgo mākslīgo pavadoni. Pēc astoņu gadu ilgā ražīga darba perioda Venus Express degvielas rezerves ir izsīkušas. Lai arī kosmiskā aparāta mūžs noslēgsies tuvāko nedēļu laikā, tā devums Venēras izpētē ir zelta vērtē un ir ļāvis palūkoties uz šo neviesmīlīgo planētu pavisam savādākā…
Venus Express gatavojas ienirt Venēras mākoņos

Venus Express gatavojas ienirt Venēras mākoņos


Publicēts: 21.05.2014
Pēc astoņu gadu ilgā darba Eiropas Kosmosa aģentūras kosmiskais aparāts Venus Express ir pilnībā attaisnojis uz to liktās cerības un izpildījis zinātniskos uzdevumus. Gatavojoties darba noslēgumam, Venus Express izpildīs "gulbja dziesmu" - ienirs pēc iespējas dziļāk naidīgajā Venēras atmosfērā.
Pilotējamā Venēras stacija

Pilotējamā Venēras stacija


Publicēts: 11.01.2010
1962. gada 14. decembrī ASV svinēja uzvaru pār Padomju Savienību. Mariner II palidoja garām Venērai. Tā bija pirmā veiksmīgā starpplanētu zonde, kas startēja no Kanaveralas raga 1962.gada 27. augustā.
 Akatsuki startēs nākamgad

Akatsuki startēs nākamgad


Publicēts: 23.10.2009
Japānas kosmosa aģentūra (JAXA) paziņojusi, ka Venēras klimata izpētes orbitālā zonde Planet-C ir nosaukta par "AKATSUKI", kas jāpāņu valodā nozīmē "rītausma". Zondes starts paredzēts 2010. gadā (Japānas fiskālais gads).
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!