ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Mēness nosēšanās moduļu sacensības noslēgušās


Publicēts: 4.11.2009

Lielais skrējiens pēc 2 miljoniem ir noslēdzies ar veiksmīgu finišu. NASA un X Prize fonda vērtīgo pirmās vietas balvu 1 miljons USD apmērā Mēness nosēšanās moduļu sacensībās saņems kompānija Masten Space Systems.

Sacensības bija ļoti saspringtas un konkurence par pirmo vietu ļoti sīva. Komandas ieradās Mohave tuksnesī, kur tika noskaidrots uzvarētājs. Masten Space Systems bija apņēmušies panākt Armadillo Aerospace.

Pēdējā dienā, 30. oktobrī, Masten Mēness nosēšanās modulis Xoie startēja ļoti veiskmīgi. Nosēšanās precizitāte bija pārsteidzoša - 19 centimetri, kas vairākkārt pārspēja Armadillo moduļa Scorpius uzstādīto rekordu - 87 centimetrus. Masten komanda devās mājās ar 1 miljonu USD kabatā, bet Armadillo nācās samierināties ar 500 000 USD un otro vietu.

 

Konkursantu uzdevums bija nodemonstrēt pilnvērtīgu Mēness nosēšanās moduļa darbību, nosēžoties uz "Mēness" un atkal paceļoties orbītā. Modulim bija jāspēj pacelties 50 metru augstumā, palidot horizontāli 50 metrus uz priekšu līdz nosēšanās laukumam un pēc vismaz 180 sekunžu ilga lidojuma jānosēžas noteiktajā vietā, kas izveidota kā Mēness virsmas simulācija. Šo procedūru jāvar atkārtot 2 stundu un 15 minūšu laikā.

X Prize

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!