ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Mēness izpētes aparāti

Palīdzi izvēlēties jubilejas attēlu!

Palīdzi izvēlēties jubilejas attēlu!


Publicēts: 27.05.2014
2014. gada 18. jūnijā NASA Mēness izpētes zonde Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) svinēs savu piekto darba gadu. Lai atzīmētu šo gadadienu, NASA aicina ikvienu nobalsot par vienu no pieciem LRO attēliem, kas tiks izmantots kā vāka bilde jubilejas attēlu kolekcijai "Mēness kā māksla". Piecus attēlus, no kuriem skaistāko esi aicināts izvēlēties arī tu,…
LRO vēro Ķīnas aktivitātes uz Mēness

LRO vēro Ķīnas aktivitātes uz Mēness


Publicēts: 6.03.2014
2013. gada 14. decembrī Mēness Lietus jūrā (Mare Imbrium) nolaidās Ķīnas kosmiskais aparāts Chang'e 3. Savukārt NASA Mēness izpētes zonde Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) jau trīs reizes ir paspējusi nofotografēt reģionu, kur atrodas Chang'e 3 - 2013. gada 25. decembrī, 2014. gada 21. janvārī un 17. februārī.
Chang'e 3 un Yutu uz Mēness

Chang'e 3 un Yutu uz Mēness


Publicēts: 2.01.2014
2013. gada 25. decembrī Mēness izpētes zonde Lunar Reconnaissance Orbiter nofotografēja Ķīnas nolaišanās aparātu Chang'e 3 un visurgājēju Yutu. Fotografēšanas brīdī tuvojās Ķīnas Mēness izpētes misijas pirmās dienas saulriets.
Yutu veiksmīgi nolaidies Varavīksnes līcī

Yutu veiksmīgi nolaidies Varavīksnes līcī


Publicēts: 15.12.2013
2013. gada 14. decembris kosmosa izpētes vēsturē ir iezīmēts kā datums, kad uz Mēness nolaidās pirmais Ķīnas kosmiskais aparāts Yutu, kas plkst. 15:11 pēc Latvijas laika sasniedza Varavīksnes līci, bazalta līdzenumu, kurā līdz šim nebija nolaidies neviens cilvēka radītais aparāts. Ķīna ir trešā valsts aiz ASV un kādreizējās Padomju Savienības, kurai…
Chang'e pavadonis Yutu dosies uz Mēnesi

Chang'e pavadonis Yutu dosies uz Mēnesi


Publicēts: 27.11.2013
2013. gada 26. novembrī Ķīnas kosmosa izpētes aģentūra paziņoja, ka jau decembrī uz Mēnesi tiks nosūtīts kosmiskais aparāts Chang'e 3, kurš uz Zemes pavadoni nogādās visurgājēju Yutu. Visurgājēja nosaukums izvēlēts no 10 kandidātiem publiska balsojuma rezultātā. Yutu, kas nozīmē "nefrīta trusis" ir dievietes Chang'e pavadonis. Šis nosaukums saņēma 649…
Kā varde neaizlidoja uz Mēnesi

Kā varde neaizlidoja uz Mēnesi


Publicēts: 12.09.2013
Skatoties uz šo attēlu, gribas pasmaidīt, bet tai pašā laikā ir žēl vardes, kura nebija izvēlējusies pašu drošāko Mēness izpētes zondes LADEE starta novērošanas platformu. Attēlā, kuru fotografējusi automātiskā kamera, redzamās vardes liktenis nav zināms. Cerēsim, ka tā tikusi cauri ar nelielu lidojumu un izbīli.
Iepazīstieties - LADEE

Iepazīstieties - LADEE


Publicēts: 9.09.2013
LADDE jeb Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer ir NASA zonde, kas paredzēta Mēness atmosfēras un putekļu vides pētījumiem. Nelielais kosmiskais aparāts, kas sver mazāk nekā 400 kilogramus, startēja no NASA Vallopa lidojumu centra. LADEE orbītā nogādāja kompānijas Orbital Sciences jaunā Minotaur V nesējraķete.
Pirmais no ARTEMIS veiksmīgi ieiet orbītā ap Mēnesi

Pirmais no ARTEMIS veiksmīgi ieiet orbītā ap Mēnesi


Publicēts: 30.06.2011
ARTEMIS P1 pēc aptuveni pusotra gada ilgā ceļojuma ir beidzot sasniedzis Mēnesi. Vajadzēja vairāk nekā 90 manevrus, vairākus gravitācijas pārlidojumus un pavisam nedaudz degvielas, lai divus kosmosa kuģus no to orbītas ap Zemi aizdzītu līdz Mēnesim.
Lunohods-1 atbild signālam no Zemes

Lunohods-1 atbild signālam no Zemes


Publicēts: 29.04.2010
Kalifornijas universitātes fiziķu komandai profesora Toma Mērfija vadībā ir izdevies precīzi noteikt sen pazudušā PSRS visurgājēja Lunohoda-1 spoguļa atrašanās vietu, tādejādi vairāk kā 40 gadus ilgušie meklējumi beidzot ir vainagojušies ar panākumiem.
Lunakhod 1 un Luna 17 atrasti!

Lunakhod 1 un Luna 17 atrasti!


Publicēts: 18.03.2010
Vakar atradās Ričarda Geriota auto Lunakhod 2, šodien pienāca kārta Lunakhod 1 un Luna 17. Izcilās NASA zondes Lunar Reconnaissance Orbiter fotogrāfijas ļauj saskatīt un pārliecināties par Mēness izpētes vēsturi.