ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Atdzims, neatdzims, atdzims...


Publicēts: 12.01.2010

Visiem Phoenix zondes faniem klausīties! Sākot ar 18.janvāri, Marsa orbitālā zonde Odyssey sāks klausīties signālus no Phoenix, kurš klusi duss Marsa arktikā kopš pēdējās sakaru sesijas 2008.gada novembrī. Phoenix komanda gan norāda, ka jebkādi radio signāli no zondes ir ļoti maz ticami, taču iespējami. Nekad nesaki nekad...

"Mēs ne visai ticam, ka Phoenix varētu būt izdzīvojis, sekojoši negaidam ka tas mūs varētu uzrunāt. Tomēr, ja Phoenix raidīs, Odyssey to dzirdēs," saka Chad Edwards, Marsa izpētes programmas vecākais telekomunikāciju inženieris. "Mēs izpildīsim pietiekami daudz mēģinājumu kontaktēties, ja mēs neuztversim Phoenix raidījumus, mēs būsim diezgan pārliecināti, ka zonde nav aktīva."

Šomēness Odyssey pārlidos Phoenix nolaišanās vietu 10 reizes dienā trīs dienas pēc kārtas. Divas ilgākas klausīšanās sesijas būs februārī un martā. Šobrīd Phoenix saņem apmēram tik pat daudz saules gaismas, cik tas bija pēdējās sakaru sesijas laikā 2008.gada 2.novembrī. Klausīšanās turpināsies līdz saule pacelsies virs horizonta pilnu Marsa dienu 24,7 stundas. Vēlākos mēģinājumos februārī un martā, Odyssey ne tikai klausīsies, bet arī raidīs signālus, kurus Phoenix varētu uztvert.

Ļoti neticamajā gadījumā, ja Phoenix būs izdzīvojis bargo Marsa ziemu, tam būtu jāizpilda iepriekš paredzētu programmu. Ja sistēmas joprojām būs darboties spējīgas, tiklīdz saules paneļi saražos pietiekami daudz elektrības, zonde periodiski mēģinās sazināties ar jebkuru aparātu Marsa orbītā. Katras sakaru sesijas laikā, tas pamīšus lietos abas pieejamās radio antenas.

Ja Odyssey sadzirdēs Phoenix, orbitālā zonde mēģinās noskaņoties uz signālu un iegūt informāciju par Phoenix statusu. Pirmais uzdevums būs noskaidrot, kādas Phoenix sistēmas ir saglabājušās, tas dos NASA iespēju pieņemt tālākos lēmumus.

Phoenix nolaidās 2008.gada maijā un darbojās apmēram piecus mēnešus, pirms aukstums un tumsa to piebeidza. Kopš tā laika Phoenix ir piedzīvojis rudeni, ziemu un daļu pavasara. Zonde nav piemērota izdzīvot ļoti zemajā temperatūrā un ledus apskāvienos.

Bet kas zin, Marsa aparātiem ir tendence mūs pārsteigt...

Universe Today
Space Daily

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!