ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Eiropas kliperis


Publicēts: 10.03.2017

Nākamā NASA misija, kas padziļināti pētīs Jupitera pavadoni Eiropu, ir ieguvusi formālu nosaukumu - "Eiropas kliperis". Tā nav drukas kļūda, ja domāji, ka jābūt kleperis. Kliperi bija slaidi burinieki ar trīs mastiem, kas vagoja Zemes okeānus un jūras 19.gadsimtā. Tie bija slaveni ar savu manevrējamību un ātrumu. NASA kosmiskais aparāts, līdzīgi kā "vārdabrāļi" no pagātnes, ātri un veikli kuģos garām Eiropai.

Primārās misijas ietvaros tiks veikti 40 līdz 45 lidojumi garām Jupitera pavadonim. Viens pārlidojums tiks veikts reizi divās nedēļās. Tā laikā tiks fotografēta pavadoņa virsma, kā arī tiks pētīts virsmas sastāvs un pavadoņa uzbūve.

Eiropa ir ļoti interesants, augstas prioritātes izpētes objekts, jo zem biezās ledus garozas atrodas šķidra ūdens okeāns. "Eiropas klipera" mērķis būs noskaidrot, vai šī pavadoņa vide ir dzīvībai piemērota, meklējot dzīvības uzturēšanai nepieciešamās sastāvdaļas - ūdeni, ķīmiskos elementus un enerģijas avotus.

"Katrā no pārlidojumiem kosmiskais aparāts pavadīs ļoti īsu laiku radioaktīvajā vidē, kurā atrodas Eiropa. Tas pabrāzīsies garām, ievāks maksimāli daudz datu un tad dosies prom, drošā attālumā," skaidroja Roberts Papalardo no NASA Reaktīvo dzinēju laboratorijas.

Plānots, ka misija varētu startēt 2020.gados un pēc dažiem gadiem kosmiskais aparāts ierastos Jupitera sistēmā.

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!