ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Indija orbītā nogādā piecus svešzemju satelītus


Publicēts: 3.07.2014

Indijas kosmosa aģentūras (ISRO) nesējraķete PSLV 2014. gada 30. jūnijā orbītā nogādāja piecus satelītus - divus Kanādas, vienu Francijas, vienu Vācijas un vienu no Singapūras. PSLV nesējraķete orbītā ir nogādājusi jau 67 satelītus, no kuriem 35 ir komerciālie pasūtījumi no citām valstīm. Indija ir kļuvusi par vērā ņemamu spēlētāju komerciālo kosmisko startu nodrošinātāju pulciņā.

Šis bija ceturtais komerciālais PSLV starts, lai gan kopumā raķete startēja jau 27. reizi.

Nozīmīgo brīdi vēroja arī Indijas premjerministrs Narendra Modi, kurš vēlāk savā Facebook kontā pateicās zinātniekiem par ieguldīto darbu.

"Veiksmīgā misija ikviena indieša sirdi pilda ar lepnumu un es redzu prieku un apmierinājumu jūsu sejās. Šodien startējušie satelīti ir no attīstītajām valstīm. Tas ir vispasaules atbalsts mūsu kosmosa programmai," teica Modi.

Francijas SPOT-7 ir  vēl viens Zemes novērošanas pavadonis, kas arī bija nozīmīgākā PSLV-23 krava. SPOT-7 svars ir 714 kilogrami. Kanāda ar Indijas nesējraķeti kosmosā nogādāja divus Toronto universitātes eksperimentālos satelītus CanX-4 un CanX-5. Katrs no tiem sver aptuveni 7 kilogramus. Abi satelīti veiks tehnoloģiju demonstrācijas. Vācijas AISat-1 ir 14 kilogramus smags mākslīgais pavadonis, kura primārais uzdevums būs uztvert palīgā saucienus no kuģiem jūrās un pārraidīt tos atbildīgajām institūcijām. Singapūras VELOX-1 patiesībā ir divi satelīti, kas orbītā tiek nogādāti vienlaicīgi. NSAT, kas ir lielākais no abiem, veiks Zemes novērošanu. PSAT, kas sver tikai 250 gramus, tiks palaists no NSAT, lai veiktu starpsatelītu sakaru izmēģinājumus.

The Indian Republic, NASA Spaceflight

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!