ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Eiropas kosmosa aģentūra sniedz palīdzīgu roku Starptautiskajai kosmiskajai stacijai


Publicēts: 15.05.2010

Vairākkārt izmantojamais kosmosa kuģis Atlantis uz Starptautisko kosmisko staciju nogādās svarīgu ierīci no Eiropas kosmosa aģentūras - automatizētās rokas-robota rezerves daļu, kas sākotnēji tiks uzstādīta pie Krievijas moduļa.

Eiropas robotizētā roka jeb ERA ir otrā "inteliģentā" Starptautiskās kosmiskās stacijas roka-robots. Pirmā ir Canadarm-2, kas tiek intensīvi izmantota gandrīz desmit gadus.

Otrā roka, kas pilnībā sāks darboties tikai 2012. gadā, sākotnēji atradīsies pie Krievijas Daudzfunkcionālā laboratorijas moduļa (MLM), no kurienes tā varēs "pārcelties" arī uz citām vietām.

"Patlaban vairāk nekā trešdaļa no hermētiskajiem stacijas elementiem ir uzbūvēti un konstruēti Eiropā, tādejādi mūsu zināšanas nodrošina stacijas spēju darboties," teica Simoneta Di Pippo no EKA. "ERA rezerves rokas palaišana ir svarīgs solis robotizēto darbību nodrošināšanai tehnisko problēmu gadījumā, ar kurām var nākties saskarties SKS pagarinātā darba termiņa periodā."

ERA tiks izmantota Krievijas segmentu apkalpošanai un nelielu kravu pārnešanai kosmosā no MLM lūkas, samazinot astronautiem vajadzību atrasties ārpus kosmosa kuģa.

Atlantis galvenā krava ir Krievijas Mazais izpētes modulis 1 (MRM-1), pie kura piestiprināts ERA rezerves daļas vidējais posms. Atlantis uz kosmisko staciju nogādās arī MLM lūku, pārvietojamo darba platformu un MLM radiatoru.

Pārējās ERA rezerves daļas varēs nogādāt uz kosmisko staciju ar mazākiem automātiskajiem kravas kuģiem.

Pilnībā strādājoša ERA uz kosmisko staciju tiks nogādāta 2012. gadā kopā ar Krievijas MLM.

11 metrus garā ERA sastāv no divām "rokām" - divām plaukstas locītavām, diviem locekļiem un vienas elkoņa locītavas, kas aprīkotas ar elektroniku un kamerām. Abi gali var tikt izmantoti gan kā roka, gan kā pamatne, ar kuru roka tiek piestiprināta pie kosmiskās stacijas.

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: